Archiwum

Powrót do listy aktualności

Zapisy na książkę o Wałęsie 22.07.2008

Minister kultury dał 22 tysiące złotych na książki dla Biblioteki Publicznej w Pińczowie. Po niektóre z nich trzeba się ustawiać w kolejce.Nowe książki o wartości 15 tysięcy złotych trafiły już do pińczowskiej biblioteki publicznej. Teraz są katalogowane.

Pińczowska Biblioteka Publiczna imienia Jana Olrycha Szanieckiego kupiła nowe książki za 15 tysięcy złotych. Księgozbiór powiększy się jeszcze o kolejne woluminy - tym razem za 7 tysięcy.

W tym roku - na tak zwane aktywne wypożyczanie - placówka otrzymała dotacje od ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego. Ogółem ministerstwo przekazało 22 tysiące złotych.

W kolejce po książkę

Wśród już zakupionych nowości są pierwsze w Pińczowie egzemplarze książki "Lech Wałęsa a SB. Przyczynek do biografii”, wydanej niedawno przez Instytut Pamięci Narodowej.

- Mimo, że nowości nie zostały jeszcze skatalogowane, czytelnicy już ustawiają się w kolejce po tę właśnie pozycję. Prowadzimy zatem zapisy, aby uniknąć nieporozumień - mówi Jolanta Opoka, kierownicza biblioteki. - Wśród już zakupionych książek są najnowsze pozycje z literatury pięknej: polskiej i obcej, literatury popularno-naukowej oraz szereg różnych opracowań biograficznych. Nowości zakupujemy bezpośrednio w wydawnictwach, bez pośredników. To obniża koszty i pozwala zakupić więcej woluminów - dodaje Jolanta Opoka.

Ważne miejsce

Biblioteka jest jedną z ważniejszych instytucji kulturalno-oświatowych na terenie miasta i powiatu. Placówka bierze udział w wielu konkursach. Ostatnio uczestniczyła w konkursie ogłoszonym przez wojewodę świętokrzyskiego pod hasłem "W maju jesteśmy aktywni”. Celem projektu było działanie na rzecz społeczności lokalnych oraz rozwijanie ich możliwości i różnorodności form działania. Placówka zorganizowała w maju wiele ciekawych imprez czytelniczych, spotkań integracyjnych i konkursów dla najmłodszych czytelników w ramach tak zwanego "Tygodnia bibliotek”. Działania te oceniono bardzo wysoko i podczas podsumowania konkursu biblioteka otrzymała dyplom. Zaproszona też została do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku.

Źródło: Irena Imosa, "Echo Dnia", 22 lipca 2008