Archiwum

Powrót do listy aktualności

Zabawki od więźniów dla przedszkolaków 09.02.2009

Piękny gest dla pińczowskich przedszkolaków uczyniła dyrekcja Zakładu Karnego w Pińczowie przekazując do jednego z przedszkoli imponujący zestaw zabawek i gier. Pieniądze na zakup zabawek pochodziły z aukcji obrazów i makiet wykonanych przez osadzonych z pińczowskiej jednostki. Większość z nich można było nabyć podczas styczniowej aukcji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy."To piękna inicjatywa i wspaniały prezent dla naszych przedszkolaków." - dziękowały dyrektor Przedszkola Nr 1 pani Jolanta Wójcik oraz Justyna Banasik z Rady Rodziców. Podziękowały złożyły również maluchy, które przygotowały piękny program artystyczny i przekazały własnoręcznie wykonany kolorowy kosz bibułkowych kwiatów.


Zakład Karny w Pińczowie od wielu lat angażuje się w różnego typu akcje na rzecz lokalnej społeczności: od prac społecznych dla miasta po włączanie się w ważne wydarzenia kulturalne. Prace osadzonych (obrazy, makiety zabytków i inne) wielokrotnie prezentowane były podczas wystaw w kościołach, czy w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. "To dodatkowy element pracy resocjalizacyjnej prowadzonej w Zakładzie Karnym" - mówi dyrektor Krzysztof Drop - "Skazani włączają się motywowani przez nas i my to im umożliwiamy. Dają z siebie coś za darmo, co służy innym."Sprostowanie:

W artykule zaistaniała nieścisłość. Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury poinformowało nas, że pieniądze na zabawki pochodzą z aukcji obrazów pochodzących z trzech wystaw prezentowanych w PSCK od września do stycznia. Obrazy wykonane były przez więźniów na różne okoliczności   takie jak: 580-lecie nadania praw miejskich, Zaduszki Jazzowe, czy też wystawa związana z Papieżem Polakiem przy okazji projekcji filmu o Papieżu -Polaku. Obraz wykonany przez więźniów, który wylicytowany został podczas WOŚP zasilił tylko i wyłącznie konto Orkiestry.