Archiwum

Powrót do listy aktualności

XXVI Minimaraton 03.08.2009

Ponad 40-stopniowy upał i wspaniała, sportowa atmosfera towarzyszyły XXVI Mini Maratonowi, który rozegrany został 1 sierpnia w węgierskiej Tacie. Miasto Pińczów, jak co roku, reprezentowała kilkuosobowa grupa składająca się z młodzieży szkolnej i znanych nestorów biegów maratońskich. Mimo doskwierającego upału pińczowianie uplasowali się na wysokich miejscach w swoich kategoriach wiekowych.

<img src="images/aktualnosci/old/news/30412493043713.jpg" border="0" alt="" />

Mini Maraton jest największą imprezą sportową miasta Tata, w której co roku staruje setki biegaczy m.in. z Węgier, Słowacji, Niemiec, Czech, Polski, Rumuni, Włoch. Sportowcy mieli do pokonania 14-kilometrowy dystans na malowniczej trasie biegnącej głównymi ulicami Taty oraz wokół jezior.

<img src="images/aktualnosci/old/news/76012493043934.jpg" border="0" alt="" />

„Sport jest rzeczą piękną i wartą wysiłku, co potwierdza tak liczna obecność Was wszystkich na starcie. Po raz kolejny przekonujemy się również, że sport ma niesamowitą zdolność łączenia ludzi, bez względu na narodowość, pochodzenie. W naszym gronie są bowiem przedstawiciele kilku miast partnerskich.  Cieszymy się, że możemy być w tym gronie. Trzymam kciuki za wszystkich sportowców i życzę wielu sukcesów” – mówił burmistrz Włodzimierz Badurak, który poproszony został o oficjalne otwarcie biegów.

Wśród pińczowianek najszybsza była Kasia Równicka, która zajęła 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej (14-15 lat) z czasem 1:21:18 wyprzedzając swoją koleżankę Paulinę Wojniak o20 minut.  4 miejsce a kategorii (16-17 lat) wywalczyła Magdalena Jaros z czasem 1:23:56, na 7 i 8 miejscu uplasowały się: Agnieszka Mrozowska i Agata Gorczyca. W biegach wzięła również udział opiekunka gimnazjalistek – pani Renata Wojtaś. Wśród panów najlepszy wynik osiągnął Mieczysław Napora, przed Jarosławem Buczakiem i Mieczysławem Pikulskim.
Pińczowianie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale od Stowarzyszenia Biegaczy Tata, którzy zaprosili reprezentację miasta do udziału w trzydniowych biegach, które odbędą się w maju 2010 roku.

<img src="images/aktualnosci/old/news/27812493044195.jpg" border="0" alt="" />

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy