Archiwum

Powrót do listy aktualności

X Ogólnopolski Turniej Wiedzy Ekonomicznej, wyniki 16.03.2009

Ponad trzystu gimnazjalistów z całej Polski wzięło udział w jubileuszowym, bo już X z kolei, Turnieju Wiedzy Ekonomicznej, którego finały odbyły się w miniony piątek. Turniej organizowany od samego początku przez Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego wspiera organizacyjnie PKO Bank Polski S.A oraz Narodowy Bank Polski i bardzo liczne firmy różnych branż.

W czasie 90 minut uczestnicy zmagań rozwiązać musieli 4 zadania z treścią i wypełnić test. Nagrody przygotowano dla wszystkich uczestników, przy czym te najcenniejsze czekały na najlepszych.

Turniej organizowany od samego początku przez Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego wspiera organizacyjnie PKO Bank Polski S.A oraz Narodowy Bank Polski i bardzo liczne firmy różnych branż. Jest to także gigantyczne przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne a w finale biorą udział zwycięzcy eliminacji szkolnych z gimnazjów w całym kraju, od Przemyśla po Gdańsk i od Lublina po Golub Dobrzyń.

- Dziękujemy za zaproszenie do uroczego Pińczowa a X jubileuszowy finał zbiega się z 90 rocznicą istnienia PKO Banku Polskiego. Życzymy wszystkim uzyskania jak najlepszego wyniku podczas dzisiejszych zmagań ale podkreślić należy, że wszyscy są już zwycięzcami, bo udanie przeszli sito eliminacji w całym kraju - mówił podczas otwarcia turnieju Jacek Piechota - dyrektor Regionalnego oddziału PKO BP w Krakowie.

WYNIKI TURNIEJU

I miejsce - Filip Szukała z Gimnazjum nr 2 w Dębicy ( 31 pkt).
II miejsce - ex-equo: Julia Bałdyga z Gimnazjum nr 1 w Busku Zdroju i Tomasz Nurzyński z Gimnazjum nr 16 z Gdańska (oboje po 30 pkt)
III miejsce - ex-equo: Adrianna Tokarska z Gimnazjum nr 2 ze Stalowej Woli, Patrycja Frąk z Gimnazjum w Kijach , Małgorzata Szymaniec z Gimnazjum w Poraju (wszyscy po 29 punktów).

Galeria zdjęć: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=ED&Date=20090313&Category=GALERIA11&Artno=93970816&Ref=PH

Zbiorcze zestawienie wyników X Turnieju Wiedzy Ekonomicznej
Pobierz: Wyniki drużynowe
Pobierz: Wyniki indywidualne

Źródło: MIO, Echo Dnia, 13 III 2009