Archiwum

Powrót do listy aktualności

Wspólny patrol z Pińczowa dopadł podejrzanych 12.02.2008

Połączony patrol - funkcjonariusz policji i strażnik miejski zatrzymał dwoje kielczan podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży na terenie Ponidzia, w tym Pińczowa.

- To była trudna do wykrycia sprawa ale jest zakończona pełnym sukcesem. W październiku ubiegłego roku odnotowaliśmy włamanie do drogerii przy ulicy Legionistów. Sprawców nie udało się zatrzymać ale jedna z kamer wizyjnych zarejestrowała wizerunki dwóch osób – mężczyzny i kobiety. Fotografie podejrzanych przedstawiane były wielokrotnie właścicielom wielu placówek handlowych i pińczowskich firm. Trzy dni temu otrzymaliśmy anonimowy sygnał, że w mieście pojawiły się osoby przypominające wyglądem poszukiwanych. Patrol złożony ze strażnika Tomasza Dryi i starszego posterunkowego Mariusza Sadło z Sekcji Prewencji pińczowskiej KPP rozpoczął poszukiwania. Okazały się one skuteczne. Poszukiwanych zatrzymano w okolicach przystanku busów, którymi przemieszczali się  oni po terenie naszego województwa. Znaleziono przy nich 3 damskie bluzki – pochodzące z kradzieży. Dochodzenie ma charakter rozwojowy i niewykluczone, jest że para kielczan od dawna trudniła się tym procederem –  mówi podkomisarz Jacek Piwowarski – szef Sekcji prewencji pińczowskiej policji.

Wczoraj na biurko burmistrza Włodzimierza Baduraka wpłynęło podziękowanie od komendanta powiatowego policji podinspektora Adama Równickiego dla strażnika Tomasza Dryi. Burmistrz zareagował od razu i do gratulacji oraz podziękowań dołączył kopertę z „wkładką” -
 
„Sukces wspólnego patrolu Straży Miejskiej z Policją po raz kolejny udowadnia, jak ważną rolę sojusznika w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego spełnia Straż Miejska w naszym mieście.”podkreślił burmistrz Włodzimierz Badurak.

<img src="images/aktualnosci/old/news/8631202810227strazik.jpg" border="0" alt="" />
-  To miłe, że  policja i pan burmistrz doceniły naszą pracę. Nagroda się przyda, chociaż wolałbym nie zdradzać jej wysokości – mówi strażnik Tomasz Dryja.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że starszy posterunkowy policji Mariusz Sadło na razie nie otrzymał „koperty z wkładką” od swojego szefa ale też ma obiecaną nagrodę.

Źródło: Irena Imosa, "Echo Dnia"