Archiwum

Powrót do listy aktualności

Woda dla wszystkich 06.08.2009

Dobiegają końce prace budowy sieci wodociągowej w Kowali, Mozgawie i Gackach (Wieś) oraz przyłączy w Unikowie, Szarbkowie i Chrabkowie. Są to ostatnie z 11 wodociągów realizowanych w ramach projektu unijnego „Kompleksowe zwodociągowanie Gminy Pińczów” opiewającego na 5,4 mln zł (2,4 mln zł współfinansowania z Unii Europejskiej). Na przyszły rok gmina planuje budowę jeszcze jednego wodociągu w Zawarży, a środki na ten cel stara się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Wodociągowanie jest największą z aktualnie realizowanych przez gminę inwestycji. Inwestycja rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku, a planowo ma zakończyć się pod koniec listopada 2009. „Przy dobrej pogodzie i narzuconym tempie prac mamy nadzieję, że wodociągowanie naszej gminy zakończy się na przełomie września i października. Teraz możemy śmiało powiedzieć, że do prawie wszystkich mieszkańców naszej gminy dotrze upragniona woda. Na zwodociągowanie czekają jeszcze tylko mieszkańcy Zawarży. Czynimy starania o pozyskanie środków na ten cel, tak aby inwestycja zrealizowana była w przyszłym roku.” – mówi burmistrz Włodzimierz Badurak.

Projekt budowy wodociągu w Zawarży zgłoszony został przez Gminę Pińczów do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Już przeszedł pierwszą ocenę formalną i przekazany został do oceny merytoryczno-technicznej. Zakłada on budowę 3,2 km sieci i 40 przyłączy, a łączna kwota wyniesie 518 000 zł (311 000 zł współfinansowania z Unii Europejskiej). Realizacja zadania miałaby trwać 3 miesięce: od września do listopada 2010.