Archiwum

Powrót do listy aktualności

Wielkie gwiazdy jazzu jesienią w Pińczowie 01.10.2009

Anna Maria Jopek, Jan Ptaszyn Wróblewski, Bogdan Hołownia, Artur Dutkiewicz TRIO – będą gwiazdami tegorocznych, V Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Impreza, mimo stosunkowo krótkiej historii, przyciąga do Pińczowa największych artystów jazzowej sceny muzycznej stając się prawdziwą ucztą dla melomanów i nie tylko.

„W tym roku obchodzimy nasz mały, wielki jubileusz. Będzie to już piąta edycja Zaduszek, na której, jak co roku, wystąpią gwiazdy z najwyższej półki.” – mówi Paweł Wawrecki – dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury – „Zaduszki rozpoczną się 30 października koncertem Anny Marii Jopek. W ciągu trzech dni imprezy usłyszmy również jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich jazzmanów, nestora polskiego jazzu – Jana Ptaszyna Wróblewskiego, czy laureata Grand Prix Jazz "Melomani" – Bogdana Hołownię. Nie zabraknie niezastąpionego i dobrze już znanego wszystkim pińczowianom Artura Dutkiewicza ze swoim Trio.” – dodaje Paweł Wawrecki.

Nowością w tegorocznym programie Zaduszek będzie występ wywodzącego się z Pińczowa zespołu Green Street Project. W ten sposób organizatorzy chcą promować młode, debiutujące zespoły związane z jazzem.

Już od 20 października w PSCK ruszy sprzedaż karnetów i biletów na V Zaduszki Jazzowe. Cena karnetu wynosi 70 zł; bilet wstępu na koncert Anny Marii Jopek (30 X) – 35 zł, bilety na pozostałe koncerty po15 zł. Ilość karnetów i biletów ograniczona.

Więcej informacji o V Zaduszkach Jazzowych już wkrótce na www.pinczow.com.pl