Archiwum

Powrót do listy aktualności

Wernisaż fotogramów Alicji Mazurek 12.05.2008

Takich tłumów na wernisażu inaugurującym wystawy dawno w salach Muzeum Regionalnego nie widziano. Powodem stała się ekspozycja fotogramów Alicji Mazurek pasjonatki fotografowania, która uwieczniła Pińczów jego bliższe i dalsze okolice z pokładu motolotni.

<img src="images/aktualnosci/old/news/941210571059lilka2.jpg" border="0" alt="" />

Miłośnicy dokonań fotograficznych Alicji Mazurek – wyjątkowo licznie przybyli na piątkowy wernisaż w salach Muzeum regionalnego. Alicja Mazurek jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 2 a cały swój wolny od pracy czas poświęca na fotografowanie i pracę społecznikowską. W piątek w na ręce autorki kilkudziesięciu fotogramów złożono naręcza kwiatów a gratulacjom i ciepłym słowom nie było końca, bo tez i wiele podziwu wzbudzają efekty podniebnych peregrynacji przy pomocy motolotni.

- Nie sposób przecenić zasług pani Alicji dla naszego środowiska. Jej niesamowita rzetelność w działaniu ma wyraz nie tylko w pracy dydaktycznej ale i w tym, co dziś możemy oglądać i podziwiać. Jestem zaszczycona, że mogę dziś wyrazić te kilka serdecznych słów pod jej adresem - mówiła Bożena Szatkowska Mostek - emerytowana pedagog - działaczka Towarzystwa Przyjaciół Ponidzia i animatorka kultury

- Jestem osobą znacznie starszą od pani Alicji i miałem tę okazję przyglądania się jej dokonaniom od samego początku jej pasji. Bo oprócz zdjęć wykonanych z przestworzy uzbierało się mnóstwo jej unikatowych fotografii. Nie tylko Muzeum ale wszystkie placówki kulturalne miasta i zbiory prywatne w dziesiątkach publikacji pełne są jej prac, które charakteryzują się znakomitym warsztatem i niepowtarzalnym urokiem - mówił Jerzy Znojek dyrektor Muzeum Regionalnego.

Wiele serdeczności wygłosił pod adresem Alicji Mazurek także Michał Malesza - prezes Stowarzyszenia Aeroklub Regionalny w Pińczowie, w którym działa pani Alicja. Specjalne podziękowania i kwiaty były także od burmistrza Pińczowa Włodzimierza Baduraka i wyjątkowo licznej gromadki uczniów - wychowanków autorki wystawy.

<img src="images/aktualnosci/old/news/4431210571090lilka.jpg" border="0" alt="" />

Fotogramy są przykładem znakomitego warsztatu i wszystkich zalet jakie niesie fotografia cyfrowa. Są także pierwszymi w dziejach, obrazami zakątków regionu, widzianych dotychczas jedynie z pozycji osób pieszych lub poruszających się pojazdami naziemnymi lub nawodnymi.. Dzięki ekspozycji, której współorganizatorem jest ARP obraz ten stał się pełniejszy i doskonalszy.

Źródło: Irena Imosa, "Echo Dnia"

Wystawę można oglądać do 15 czerwca w Muzeum Regionalnym w Pińczowie.