Archiwum

Powrót do listy aktualności

Weekend z kulturą 23.04.2008

53 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - Finał Wojewódzki
Przez dwa dni 26 i 27 kwietnia, Pińczów stanie się recytatorska stolicą Ponidzia. Po raz pierwszy w historii odbędzie się w PSCK Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Nasze Centrum Kultury w 53 edycji OKR reprezentować będzie Michał Chrobot, którego instruktorem jest Paweł Wawrecki.Podczas trwania OKR uczestnicy będą mogli uczestniczyć w warsztatach recytatorskich, które będzie prowadziła aktorka Teatru Bagatela Paulina Napora, laureatka wielu konkursów recytatorskich, która jednocześnie będzie jurorka konkursu.
 
Spotkanie z satyrą i humorem

PSCK zaprasza na spotkanie z Jackiem Fedorowiczem - satyrykiem i aktorem, które odbędzie sie w dniu 27 kwietnia 2008 roku w sali kinowej PSCK o godz. 1700.
 
Zapomniany Diabeł - Premiera Teatru Ciut Frapujacego

„ZAPOMNIANY DIABEŁ” Jana Drdy to historia diabelskiej inwazji na Długie Kabaty. Przez długie lata jedynie z tej wsi ani jedna duszyczka nie trafiła do piekła. Poczciwy, stary diabeł, któremu przydzielono ten rewir, całkowicie zaniedbał swoje obowiązki, przestał straszyć ludzi i namawiać ich do złego. Gdy czarty przegrały proces o duszę proboszcza ze wsi, władze piekielne postanowiły sprawdzić, dlaczego ludzie tam nie grzeszą i kto odpowiada za tak haniebny stan rzeczy. Ustalono, który z diabłów miał przydział do wsi, lecz kartoteka starego czarta Trepifajksela gdzieś się zawieruszyła. Wysłano więc do Długich Kabatów najmądrzejszego z doradców Belzebuba, aby odszukał zapomnianego diabła i co rychlej nadrobił zaniedbania. Uczony wysłannik piekieł gorliwie zabrał się do dzieła.

Jan Drda (1515-1970) – czeski pisarz. Największą popularność przyniosły mu „Igraszki z diabłem” – polska prapremierę przygotował Leon Schiller w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi w 1948 roku, a inscenizacje telewizyjną w 1980 r. zrealizował Tadeusz Lis.
Choć zapewne „Zapomniany diabeł nie dorównuje rangą literacką „Igraszkom…” stanowi znakomity materiał do widowiska barwnego, przesyconego humorem, fantazja, plebejską poezją i czasem dosadnym ludowym dowcipem.
Zaprasza ma spektakl przygotowany przez Teatr Ciut Frapujący z Pińczowa przy współpracy Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury i życzę dobrej zabawy!!!

Miejsce: sala teatralna PSCK
26 kwietnia o godz. 19:00 (premiera)
27 kwietnia godz. 19:00
czas trwania spektaklu ok. 90 minut
cena biletu: 6 zł