Archiwum

Powrót do listy aktualności

Umowa partnerska z miastem Caudry podpisana 12.07.2017

Oficjalna delegacja z naszego miasta na czele z burmistrzem Pińczowa na przełomie czerwca i lipca została zaproszona do Francji, do miasta Caudry w północno – wschodniej części kraju by przypieczętować stosunki partnerskie pomiędzy naszymi miastami.
Wizyta pińczowskiej delegacji była następstwem wizyty delegacji francuskiej w maju 2016 roku w Pińczowie, kiedy to została podpisana umowa o partnerskiej współpracy pomiędzy Pińczowem, a Caudry, polegającej  między innymi na wymianie doświadczeń samorządów, dziedzictwa kulturowego czy też wymianie młodzieży.
Przedstawiciele naszego miasta odwiedzili miejscowe szkoły, fabryki, muzeum oraz zwiedzali miasto. W miejscowym ratuszu, mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje urząd. Kulminacyjnym momentem wizyty było podpisanie dokumentów dotyczących współpracy partnerskiej pomiędzy Pińczowem, a Caudry, wymaganych przez stronę francuską.
Do podpisania porozumienia doszło przede wszystkim dzięki wieloletnim staraniom mieszkającej w Caudry, a pochodzącej z Pińczowa pani Beacie Kozioł.

francja 1

francja 2