Archiwum

Powrót do listy aktualności

Ultramaraton rowerowy w czwartek w Pińczowie 31.07.2009

1220 km w 4 dni – takie zadanie stoi przed uczestnikami ultramaratonu kolarskiego RACE, który 6 sierpnia wystartuje z czeskiej Bystrzycy w kierunku Pińczowa. Trasa Wyścigu Dookoła Europy Środkowej prowadzi przez miasta: Pińczów, Bystrice, Svodin i Tatę, które od wielu lat współpracują z powodzeniem realizując projekty w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Ultramataron jest wyścigiem kwalifikacyjnym dla RAAM ( RACE ACROSS AMERICA ), włączonym do Pucharu Świata.

<img src="images/aktualnosci/old/news/8541249033462plakat.jpg" border="0" alt="" />


Start i meta wyścigu znajdować się będzie w Bystrzycy (Czechy). „Kolarze wystartują 6 sierpnia o godz. 10:00 w kierunku Pińczowa, do którego powinni dotrzeć w godzinach pomiędzy 19-23” – zapewnia Petr Bezecný, dyrektor trasy – „W każdym z miast partnerskich i na niektórych przejściach granicznych znajdować się będą punkty kontrolne. Na trasie umiejscowiono również punkty, z których załogi wyślą informacje sms-owe o swoim położeniu. W ten sposób na żywo będziemy śledzić położenie poszczególnych kolarzy w specjalnym serwisie internetowym www.eurorace.cz”. 


Wyścig jest organizowany jako indywidualna jazda na czas, startuje się w odstępach czasowych określonych przez organizatora wyścigu - dwie do pięciu minut. Wyścig jest organizowany podczas pełnego ruchu drogowego na komunikacjach I, II, III, kategorii w poszczególnych krajach, z różną jakością nawierzchni dróg. Miejscami wyścig wiedzie po drogach z bardzo dużym ruchem samochodowym.


W Pińczowie punkt kontrolny umiejscowiony będzie na parkingu przy Placu Wolności (koło Banku Spółdzielczego).


Głównym organizatorem całej imprezy jest Extreme cycling klub Třinec i Urząd gminy Bystřice nad Olší, a współorganizatorami miasta partnerskie Bystrzycy: Pińczów, Tata, Svodin. Dyrektorem wyścigu jest Radek Kyselý, a dyrektorem trasy Petr Bezecný.