Archiwum

Powrót do listy aktualności

Uczniowie z Pińczowa zwiedzali Sejm i Pałac Prezydencki 25.11.2008

Czterdziestosiedmioosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pińczowie zwiedzała budynek Sejmu i Pałacu Prezydenta. Młodzi Pińczowianie z zaciekawieniem przysłuchiwali się wystąpieniu Premiera Donalda Tuska i debacie posłów, zwiedzali sejmowy budynek i komnaty Pałacu Prezydenckiego. Olbrzymie wrażenie wyrwał na uczniach Okrągły Stół i demonstracje górników przed sejmem.

„Wycieczka była formą nagrody dla uczniów aktywnie działających na rzecz szkoły i udzielających się w pracach samorządu uczniowskiego” – mówi główny organizator wyjazdu Wioletta Spychała – „Był to pierwszy tego typu wyjazd, który udało się zorganizować dzięki inicjatywie i pomocy poseł Marii Zuby i mamy głęboką nadzieję, że takie formy lekcji z wiedzy o społeczeństwie będą kontynuowane w przyszłości.”
Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia sejmowego budynku, przysłuchiwali się debacie posłów z miejsca dla publiczności – galerii nad Salą Posiedzeń. Z tego miejsca obserwowali salę obrad i lożę prezydenta. Przewodnikiem po sejmowych korytarzach była asystentka posłanki Zuby - Agnieszka Buras. W programie wycieczki znalazło się również zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, który jest najokazalszym gmachem z warszawskich pałaców. „Zwiedziliśmy Salę Rycerską, Kaplicę, Salę Kolumnową, Ogród Zimowy, Salę Rokoko i inne równie ciekawe pomieszczenia. Wielką atrakcją było dla uczniów zobaczenie Okrągłego Stołu, który jak dotąd uczniowie znali tylko z telewizyjnych migawek i książek.” – wymienia Wioletta Spychała.

Na zakończenie wizyt w Sejmie i Pałacu Prezydenckim opiekunowie: Wioletta Spychała, Jerzy Kucybała, Edyta Jaklewicz-Orzeł i Agnieszka Poros przekazali przewodnikom upominki związane z 580 rocznicą lokacji Pińczowa.

<img src="images/aktualnosci/old/news/7911227612364wizyta_w_sejmie_24.jpg" border="0" alt="" />