Archiwum

Powrót do listy aktualności

"Tydzień Katyński" 18.04.2017

Instytut Pamięci Narodowej oraz Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego

zapraszają na

„Tydzień Katyński” 

w ramach obchodów 77 rocznicy Zbrodni Katyńskiej 

24 – 28 kwietnia 2017 r.

Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia”, ul. Warszawska 5, Kielce.

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach oraz Muzeum Katyńskie Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego zaprasza do wzięcia udziału w "Tygodniu Katyńskim" w ramach obchodów 77 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Celem „Tygodnia Katyńskiego” jest przypomnienie o zbrodniach dokonanych na Polakach podczas II wojny światowej, poszerzenie wiedzy, szeroko pojęta edukacja oraz rozbudzenie zainteresowania historią, która stanowi warunek świadomego funkcjonowania we współczesnym świecie. Taka propozycja obchodów wpisuje się w nową formę upamiętniania rocznic oraz propagowanie tak ważnej placówki muzealnej, jaką niewątpliwie jest Muzeum Katyńskie.

Muzeum Katyńskie wraz ze swoją ciekawą propozycją wystawienniczą oraz edukacyjną po raz pierwszy, w tak szerokim zakresie, przekroczy mury swojego gmachu i w dniach 24 - 28 kwietnia br. zagości w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach. W poszczególnych dniach „Tygodnia Katyńskiego” zaproszeni specjaliści z Muzeum Katyńskiego, Komendy Głównej Policji, Centralnej Służby Więziennej oraz współpracujące z nimi stowarzyszenia, prowadzić będą wykłady i spotkania, podczas których prezentowane będą wystawy, filmy oraz materiały związane z tematyką zbrodni katyńskiej.

IPN Plakat1

IPN ulotka