Archiwum

Powrót do listy aktualności

Turystyczne zakończenie sezonu w Górach Świętokrzyskich 31.10.2016

Serdecznie zapraszamy na turystyczne zakończenie sezonu w Górach Świętokrzyskich, które odbędzie się 19 listopada 2016r.  Tegoroczna impreza będzie miała na celu wspomnienie wielkiego krajoznawcy regionu świętokrzyskiego śp. Edmunda Massalskiego, w tym roku przypada 130 rocznica urodzin tego działacza PTTK.

Stąd Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaplanował marsz dwiema trasami , czerwonym szlaku turystycznym im. E. Massalskiego.

Jedna z Huty Szklanej ok. 21km., druga z Dąbrowy ok. 13km. Dodatkowo jest możliwość uczestniczenia w wycieczce autokarowej śladami E. Massalskiego na trasie Kielce - Nowa Słupia - Starachowice - Święta Katarzyna - Ciekoty.

Wszystkie trasy wspólnie spotkają się w Centrum Edukacyjnym Szklany Dom w Ciekotach, gdzie na piechurów będzie czekał ciepły poczęstunek. Podsumowaniem całej imprezy będzie prezentacja dr Andrzeja Rembelskiego książki pt. Edmund Massalski - biografia. 

Jest to świetna okazja do wspólnej biesiady i integracji środowiska turystycznego.turystyczne zakonczenie sezonu w gorach swietokrzyskich