Archiwum

Powrót do listy aktualności

Trakt "Na stoku" może być gotowy jeszcze w tym roku 10.09.2008

Wytyczono już i ułożono krawężniki wzdłuż nowego traktu komunikacyjnego, jaki powstaje w północnej części Pińczowa.

Droga „Na stoku” połączy ulicę Żwirki i Wigury z ulicą Przemysłową i będzie wielkim ułatwieniem dla setek pińczowian pracujących w zakładach zlokalizowanych przy ulicy Przemysłowej.

Pracownicy oraz mieszkańcy osiedla Witosa będą mieć teraz bardzo blisko do centrum miasta, bo cały trakt pieszy i rowerowy liczyć będzie zaledwie 518 metrów długości. Trakt omija Górę Zamkową od strony zachodniej. - Na całym odcinku powstanie kanalizacja sanitarna i deszczowa oraz linia energetyczna. Jezdnia będzie mieć szerokość 3,5 metra, chodnik dla pieszych 1,5 metra, a trakt rowerowy 2 metry. Dodatkowym utrudnieniem, które wystąpiło przy realizacji budowy, jest zniszczenie kolektora przy ulicy Żwirki i Wigury na długości około 200 metrów i musi on zostać wymieniony, aby umożliwić swobodny odpływ wód opadowych. To podniesie koszty o kolejne 100 tysięcy złotych - mówi Marek Zatorski, wiceburmistrz Pińczowa do spraw inwestycji.

Zakończenie budowy drogi „Na Stoku” zaplanowano na 21 maja 2009 roku, ale wiele wskazuje na to, że wykonawcy uda się zakończyć prace w tym roku. Gmina Pińczów - zgodnie z umową - część kosztów wypłaci w tym roku budżetowym, a całość ureguluje w przyszłym.

Źródło: Irena Imosa, "Echo Dnia"