Archiwum

Powrót do listy aktualności

Tłumy po zdrowie 20.05.2008

W minioną sobotę, pod hasłem "Kochaj życie", kolejka wąskotorowa "Ekspress Ponidzie" jechała do Umianowic po zdrowie. Tak wielu pasażerów kolejka dawno nie miała. Na terenach wokół starej, zabytkowej stacyjki odbył się wspaniały festyn promujący zdrowy styl życia, dla wszystkich pokoleń mieszkańców regionu.Było radośnie, tłumnie, wesoło, pogodnie i smacznie. Było równiez mnóstwo atrkacji, w tym sportowych i artystycznych. Z Pińczowa ciuchcią dojechała szefowa Narodowego Funduszu Zdrowia, Zofia Wilczyńska, a z Jędrzejowa patronka pikniku wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba. Dopisali szefowie samorządów, a przede wszystkim ludzie, którzy całymi rodzinami szczelnie wypełnili jadące z dwóch stron wagoniki.

W pociągach przyjechało aż sześć zespołów, a na miejscu czekały dziecięce zespoły arystyczne z gminy Kije, wspaniałe potrawy, w tym bigos i inne pyszności. Był wernisaż malarstwa, występy zespołów ludowych, tanecznych i muzycznych oraz wiele sportowych gier i zabaw, w tym bieg po zdrowie. Przede wszystkim jednak spotkanie w Umianowicach było okazją do promowania zdrowego stylu życia, w tym konieczności przeprowadzania badań profilaktycznych, co zawarte było w setkach rozdanych ulotek.

"Potrzeba organizowania i włączania się do tego typu akcji jest bezdyskusyjna. Cieszę się, że pińczowianki skorzystały z możliwości uczestniczenia w sobotnim pikniku, bo zorganizowany on był głównie z myślą o ich zdrowiu." - powiedział burmistrz Włodzimierz Badurak.

Urząd Miejski już kolejny rok z rzędu pomaga kobietom w możliwości uczestniczenia w programie profilaktyki poprzez organizację wyjazdów do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Dzięki temu przebadało się już ponad 240 kobiet z terenu Gminy Pińczów.