Archiwum

Powrót do listy aktualności

Straż Miejska z Pińczowa po raz kolejny w czołówce 18.09.2009

Para patrolowa w składzie Michał Majewski i Leszek Misztal zajęła drugie miejsce w VI Świętokrzyskich Zawodach Straży Miejskich i Gminnych, które odbyły się w dniach 16-17 IX 2009 roku w Kielcach. Straż Miejska z Pińczowa po raz trzeci znalazła się w ścisłej czołówce. Lepsi okazali  się tylko strażnicy z Kielc.

 


Od lewej: Michał Majewski, Leszek Misztal.

Przez dwa dni 11 par patrolowych z Województwa Świętokrzyskiego uczestniczyło w konkurencjach, które miały wyłonić najlepszą parę patrolową w województwie. Strażników miejskich sprawdzano w konkurencjach sprawnościowych, w udzielaniu pierwszej pomocy, z wiedzy o technikach prewencyjnych oraz sposobu przeprowadzenia interwencji w zaaranżowanej wcześniej scence.

<img src="images/aktualnosci/old/news/1631253264707patr1.jpg" border="0" alt="" />
Gratulacje strażnikom złożył burmistrz Włodzimierz Badurak.

Pińczowski patrol uplasował się na II miejscu, przed Komendą Straży Miejskiej z Sandomierza. Lepsi byli tylko strażnicy z Kielc.

„II miejscem uzupełniamy wszystkie miejsca na podium w ciągu ostatnich 3 lat” – śmieje się Komendant Straży Miejskiej Marcin Kozłowski – „W ubiegłym roku mieliśmy I, a dwa lata temu III miejsce. Turniej traktujemy nie tylko jako sprawdzenie się z innymi, ale i potwierdzenie profesjonalnego przygotowania naszych strażników do codziennej służby.”