Archiwum

Powrót do listy aktualności

Stop narkotykom. Wyniki konkursu 28.09.2009

Marta Nastalska i Agata Środa zajęły pierwsze miejsca, w swoich kategoriach wiekowych, w konkursie plastycznym „Moje życie – mój wybór. Stop narkotykom”. Dziś, w Urzędzie Miejskim w Pińczowie, zastępca burmistrza Marek Zatorski i Komendant Powiatowy Policji Adam Równicki wręczyli nagrody i wyróżniania dla uczestników konkursu.

 

Konkurs „Moje życie – mój wybór. Stop narkotykom” zrealizowany został w ramach projektu „Współpraca dla Prewencji” współfinansowanego w ramach programu „Europa dla mieszkańców” 2007-2013. Projekt ma na celu promocję walki z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży oraz wymianę doświadczeń związanych z profilaktyką uzależnień w środowisku międzynarodowym.

Każde z miast partnerskich węgierskiej Taty, w tym miasto Pińczów, zorganizowały konkursy plastyczne nawiązujące do tematyki walki z uzależnieniami narkotykowymi. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie szkoły z obszaru administracyjnego Miasta i Gminy Pińczów. Na konkurs wpłynęły 44 prace (27 w kategorii 10-14 lat i 17 w kategorii 14-18 lat). Komisja nagrodziła 3 pierwsze miejsca i przyznała po 2 wyróżnienia w obu kategoriach wiekowych. Nagrody (MP4, pendrivy, plecaki sportowe, radiobudziki, przybory plastyczne) ufundował Urząd Miejski w Pińczowie i KPP Pińczów. Zarówno nagrodzone, jak większość z nadesłanych prac, wysłane zostały na dalszy – międzynarodowy etap konkursu, którego wyniki poznamy w połowie października tego roku.„Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i przygotowali prace na konkurs. Plakaty jakie nadesłaliście pokazują nie tylko, że mamy utalentowaną, ale i świadomą zagrożeń jakie niosą narkotyki młodzież.” – powiedział zastępca burmistrza Marek Zatorski.
„Poprzez współorganizację tego typu konkursów pragniemy zwrócić waszą uwagę na trudną problematykę różnorodnych uzależnień oraz ogrom problemów wynikających z eksperymentowania z narkotykami." – dodał Komendant Powiatowy Policji w Pińczowie Adam Równicki.

Wyniki konkursu:

Kategoria 10-14 lat

I. Marta Nastalska
II. Katarzyna Kucybała
III. Kaja Orzeł

Wyróżnienia:
Angelika Bujanowska
Karolina Golonka

Kategoria 14-18 lat

I. Agata Środa
II. Radek Dziubiński
III. Dominika Wronikowska

Wyróżnienia:
Justyna Kupczewska
Kamil Sztukowski