Archiwum

Powrót do listy aktualności

Sto narkotykom. Konkurs na plakat 08.09.2009

Urząd Miejski w Pińczowie i Samorząd Miasta Tata (Węgry) zapraszają uczniów szkół do udziału w konkursie plastycznym „Moje życie – mój wybór. Stop narkotykom”. Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Współpraca dla Prewencji” i współfinansowany jest w ramach programu „Europa dla obywateli” 2007-2013.

Projekt ma na celu promocję walki z uzależnieniami wśród dzieci i młodzieży oraz wymianę doświadczeń związanych z profilaktyką uzależnień w środowisku międzynarodowym.

Konkurs rysunkowy adresowany jest do grup wiekowych 10-14 lat oraz 14-18 lat. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie plakatu nawiązującego do tematyki przeciwdziałania i walki z uzależnieniem od narkotyków. Plakaty o wymiarach A3 (29,7 cm x 42 cm) mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Prace konkursowe, opisane na odwrocie (imię, nazwisko, wiek, adres, szkoła), należy dostarczyć do 23 września do Urzędu Miejskiego w Pińczowie osobiście (pokój 21) lub pocztą: Urząd Miejski w Pińczowie, 28-400 Pińczów, ul. 3 Maja z dopiskiem konkurs plastyczny.

3 pierwsze miejsca w obu kategoriach zostaną nagrodzone cennymi nagrodami rzeczowymi (plecaki, sprzęt sportowy), a 15 najlepszych prac weźmie również udział w konkursie na szczeblu europejskim, którego wyniki poznamy w połowie października.

Serdecznie zapraszamy do udziału