Archiwum

Powrót do listy aktualności

Spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Kurcem 23.02.2017

W czwartek, 23 lutego, gościem pińczowskiej biblioteki był szczeciński podróżnik pan Mariusz Kurc. Na spotkanie z nim przybyli uczniowie z Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie oraz wychowankowie Schroniska dla Nieletnich w Gackach.

Pan Mariusz rozpoczął spotkanie od wyświetlenia fragmentu programu "Uwaga", w ten sposób niejako przedstawiając się. Dowiedzieliśmy się z niego, że pochodzi z patologicznej rodziny, że miał problemy w szkole, nie był mu obcy światek przestępczy i tylko dzięki zdeterminowaniu oparł się presji złego otoczenia. Zdobył nie tylko wyższe wykształcenie – jest filozofem, religioznawcą, ale realizuje także swoje marzenia podróżując po całym świecie.

Podróżnik odwiedził już prawie wszystkie kontynenty. Najbardziej podobało mu się w Tajlandii, Kambodży oraz Iranie, który uważa za jedno z najbezpieczniejszych państw świata. Rozczarowały go Indie, Egipt i Wietnam, ale to ze względu na ludzi, a nie to, co można w tych krajach zobaczyć. Jego podróże są sposobem na życie, podróżuje samotnie, ceniąc sobie wolność i niezależność.

Spotkanie z pińczowską młodzieżą pan Mariusz przeplatał filmami z krajów, które odwiedził oraz zwrócił uwagę na różne formy realizacji siebie. Ukazał młodym ludziom uniwersalne życiowe mądrości takie jak potrzebę nauki, uczciwości, pracowitości, wykształcenia, tolerancji, umiejętności dokonywania wyborów i bycia sobą, a wszystko to wplatał w podróżnicze opowieści. Prelegent przekazał uczniom uniwersalne życiowe wartości, poparte własnymi doświadczeniami i przeżyciami, trafiając do słuchającej go z wielkim zainteresowaniem młodej publiczności. Nie dziwią więc gromkie brawa na koniec spotkania.

IMG 1517

IMG 1525

IMG 1528

IMG 15301

IMG 1532

IMG 1540