Archiwum

Powrót do listy aktualności

Sołtysi walczyli w Wąchocku 29.06.2009

74 sołtysów rywalizowało w miniony weekend w XII Krajowym Turnieju Sołtysów w Wąchocku. Reprezentanci Gminy Pińczów - pani sołtys Lucyna Chmielewska z Bogucic Pierwszych i sołtys Podłęża Stanisław Chrobot wrócili z Turnieju z pucharami i wyróżnieniami.

<img src="images/aktualnosci/old/news/57412462744481.jpg" border="0" alt="" />

Turnieje sołtysów rozgrywane są od 1995 roku i stanowią atrakcję podczas Zjazdu Sołtysów Ziemi Kieleckiej. Wąchock na czas Zjadu staje się stolicą humoru. Tak też było i w tym roku. W sobotę był maraton sołtysów po ulicach Wąchocka, test z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, pompowanie, a właściwie dmuchanie córki i syna sołtysa, quiz statystyczny i szukanie 40 jaj kurzych w furze siana.
W niedzielę - zwijanie i rozwijanie asfaltu, przejście wierzchem przez płoty, liczenie gołębi sołtysa, mała matura sołtysa, budowa mostu wzdłuż rzeki Kamiennej.

Do finału awansowało 12 zawodników. Sołtysi z Gminy Pińczów, mimo, że nie zajęli miejsc na podium, wrócili w świetnym humorze. "Turniej był bardzo udany. Impreza, mimo rozrywkowego charakteru, stanowiła też doskonałe miejsce do integracji i wymiany doświadczeń z sołtysami z całej Polski." - wspomina Lucyna Chmielewska z Bogucic.

<img src="images/aktualnosci/old/news/43512462744682.jpg" border="0" alt="" />

W poniedziałek sołtysi, z turniejowymi trofeami, odwiedzili burmistrza. Burmistrz Włodzimierz Badurak złożył im gratulacje, przekazał nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy za reprezentowanie Gminy Pińczów.