Archiwum

Powrót do listy aktualności

Skończą drogę w Pińczowie jeszcze w tym roku 29.07.2008

Jest szansa, że budowa traktu łączącego ulicę Żwirki i Wigury z ulicą Przemysłową zakończona zostanie jeszcze w tym roku. Koparki już dotarły do ulicy Przemysłowej i jest nadzieja, że jeszcze w tym roku mieszkańcy Pińczowa otrzymają do użytku bardzo potrzebną drogę. Jeśli nie wystąpią żadne niespodziewane przeszkody i dopisze aura mieszkańcy Pińczowa będą mogli przejechać nową drogą jeszcze w tym roku.

Budowa drogi „Na Stoku” jest truda technicznie i kosztowna (około 1.442 tysiące złotych). Gmina Pińczów zadanie to ujęła w planie dwuletnim. Trakt od strony zachodniej ominie Górę Zamkową i połączy przemysłową dzielnicę Pinczowa z centrum miasta. Będzie także umożliwiał dotarcie do centrum miasta mieszkańcom osiedla Witosa. Pas jezdni ma 518 metrów i przeznaczony jest wyłącznie dla rowerzystów i pieszych. Inwestycję wykonuje wyłoniona w przetargu firma „Kan-Wod” z Nowego Korczyna.

- Na całym odcinku od podstaw wykonane zostaną - niwelacja i utwardzanie podłoża. Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz linii energetycznej. Jezdnia będzie mieć szerokość 3,50 m, chodnik dla pieszych - 1,5 m, a ciąg rowerowy 2,0 m. Dodatkowym utrudnieniem, które wystąpiło przy realizacji budowy jest zniszczenie kolektora przy ulicy Żwirki i Wigury na długości około 200 metrów i musi on zostać wymieniony, aby umożliwić swobodny odpływ wód opadowych, ale to podniesie koszty o kolejne 100 tysięcy złotych - mówi Marek Zatorski - wiceburmistrz Pińczowa ds. inwestycji.

Zakończenie budowy drogi „Na Stoku” zaplanowano na 21 maja 2009 roku. Jeśli wykonawcy uda się zakończyć prace w tym roku, wówczas nowy trakt komunikacyjny skróci drogę pracownikom wielu zakładów z dzielnicy przemysłowej do centrum. Gmina - zgodnie z umową - część kosztów wypłaci w tym roku budżetowym, a całość ureguluje w przyszłym.

Źródło: Irena Imosa, "Echo Dnia"