Archiwum

Powrót do listy aktualności

Sensei Aleksander Staniszew z Pińczowa i jego podopieczni zdobyli trzy brązowe medale 09.02.2009

Sensei Aleksander Staniszew prowadził w Pucharze Świata w Kanadzie reprezentacje Polski i Czech.

Trzy brązowe medale podczas rozegranego w Kanadzie Pucharu Świata w Karate Shorin - Ryu zdobyły łącznie reprezentacje Polski i Czech, które prowadził trener - Sensei Aleksander Staniszew z Pińczowa.

Zawody Pucharu Świata rozegrano w 9 - tysięcznym mieście Mount Temblant w prowincji Quebec, które jest popularnym ośrodkiem sportów zimowych a swoją nazwę przyjęło od masywu, u którego stóp jest położone. W zawodach Pucharu Świata brała udział cała światowa czołówka tej dyscypliny sportu. Reprezentacje Polski i Czech, które prowadził Sensei Aleksander Staniszew - liczyły w sumie 4 zawodników.

Sensei Aleksander Staniszew, który już powrócił do Pińczowa, jest Sekretarzem Generalnym Światowej Federacji Okinawa Shorin - Ryu Karate z siedzibą w Japonii. Jest międzynarodowym ekspertem karate, posiada 7 mistrzowski dan i jest autorem ponad 200 artykułów prasowych i dwóch książek poświęconych tej dyscyplinie sportu, opublikowanych w wielu językach.

Wykształcił ponad 120 czarnych pasów a kursy Karate Shorin - Ryu prowadzi w wielu krajach Europy i świata. Na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w pińczowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłataja. W ubiegłym roku uhonorowany został tytułem Osobowości Roku miasta i gminy Pińczów. Jest z pochodzenia Macedończykiem.

Źródło: Echo Dnia, MIO, 6 II 2009