Archiwum

Powrót do listy aktualności

Rozśpiewany Pińczów. Wokalne talenty rywalizowały na "Otwartej Scenie" 05.03.2018

Śpiewająco było w sobotę w Pińczowie za sprawą młodych wokalistów, którzy wzięli udział w IV edycji konkursu "Otwarta Scena". Zorganizowany przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury Przegląd przyciągnął rekordową liczbę wokalistów z całego województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Ponad 80 osób walczyło o miejsca w 4 kategoriach wiekowych oraz niezwykle cenną "złotą kartę" zapewniającą udział w finałach konkursu "Scena dla Ciebie" w Kielcach.

Aż 7 osobom wręczono nominacje, dwukrotnie więcej niż zakładano. "Poziom konkursu był niezwykle wysoki a wybór bardzo trudny. Cieszę się, że mogę wręczyć przepustkę do finału w Kielcach tak wielu wokalnym talentom, które spotykam w Pińczowie." - mówił Artur Telus z Domu Kultury "Zameczek" z Kielc. - "Do wielu z uczestników konkursu jeszcze zadzwonimy z zaproszeniem do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Harcerskim w Kielcach."

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora głównego konkursu Dolinę Nidy Sp z o.o. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

Wszystkim uczestnikom składamy wielkie gratulacje i podziękowanie za udział.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

do 9 lat

1. Weronika Kotwa

2. Lena Dobek

3. Hanna Brożek

wyróżnienie: Aleksandra Chrobot

10-12 lat:

1. Marysia Chwastek

2. Adam Bulski

3. Zuzanna Bera

wyróżnienie: Karolina Kuttles, Wiktoria Czwartosz

13-15 lat:

1. Aleksandra Fijałkowska

2. Emilia Haba

3. Gabriela Papaj

wyróżnienie: Marcel Podgórski

16-19 lat:

1. Agata Fugat

2. Natalia Kloc

3. Justyna Kwiatkowska

wyróżnienie: Zofia Połetek, Agata Malicka

Nominacja do finału "Scena dla Ciebie": Zofia Baran, Oliwia Jarosz, Natalia Ryś, Magdalena Bogdan, Agata Fugat, Bartosz Chudzicki, Aleksandra Fijałkowska.

scena 1

scena 2

scena 3

scena 4

scena 5