Archiwum

Powrót do listy aktualności

Przedszkolak to też Europejczyk 16.04.2008

Tańce, recytacje, śpiew z mianownikiem Ojczyzna i Europa w roli głównej – a wszystko w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola Nr 3 w Pińczowie, które bierze udział w akcji Wojewody Świętokrzyskiego „Przedszkolak”.
16 kwietnia (środa) w pińczowskim przedszkolu odbyła się wspaniała prezentacja stanowiąca element projektu „Przedszkolak” przygotowana przez wychowanków placówki, w której uczestniczyli: Wicewojewoda Świętokrzyski – Piotr Żołądek, burmistrz Miasta i Gminy Pińczów – Włodzimierz Badurak, pracownicy Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego z Kielc, rodzice oraz przedstawiciele Kieleckiego Szwadronu Kawalerii oraz 13 Kieleckiej Drużyny Wędrowniczej Kawalerii Harcerskiej im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich.

Kampania „Przedszkolak” obejmuje dwie akcje: „Jestem Polakiem i Europejczykiem" oraz „Numer alarmowy 112”.  Celem kampanii jest kształtowanie i propagowanie postaw patriotycznych u dzieci w kontekście dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego oraz uświadomienie najmłodszym mieszkańcom naszego województwa celu używania alarmowego numeru 112. W akcji uczestniczy około 50 placówek przedszkolnych (z obszarów wiejskich) z terenu całego województwa, w tym Przedszkole Nr 3 z Pińczowa. Przedszkola odwiedzają prelegenci z pogadankami tematycznymi, rozdawane są książeczki o treści patriotycznej oraz opaski z numerem alarmowym 112. Kampania zakończy się konkursem pn. „Mój lokalny patriotyzm", na którym będą prezentowane efekty podejmowanych działań przez poszczególne przedszkola.

„Jest mi niezmiernie miło móc gościć w Waszym przedszkolu i oglądać tak wspaniałą prezentację w Waszym wykonaniu. Jest to wyjątkowa lekcja historii.” – mówił Wicewojewoda Świętokrzyski Piotr Żołądek. Również burmistrz Włodzimierz Badurak pogratulował przedszkolakom pięknej prezentacji oraz szerokiej wiedzy o ojczyźnie i regionie.

Projekt „Przedszkolak to też Europejczyk” prowadzony będzie przez cały rok szkolny w Przedszkolu Nr 3 w Pińczowie. Realizowany jest on przez dyrektor – Beatę Mącznik oraz nauczycielki: Mirosławę Golec oraz Marzenę Słupik. Podczas spotkania dzieci otrzymały od wicewojewody książeczki o tematyce patriotycznej – „Jestem Polakiem i Europejczykiem”.