Archiwum

Powrót do listy aktualności

Powstaje sekcja strzelecka 08.07.2009

20 lipca o godzinie 15.30 w sali biura LOK przy Placu Wolności w Pińczowie odbędzie się spotkanie organizacyjne powstającej sekcji strzeleckiej. Utworzenie sekcji i prowadzenie szkolenia sportowego w zakresie strzelectwa dla dzieci, młodzieży i dorosłych to element projektu „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu  wśród  społeczności lokalnej Gminy  Pińczów”, który dofinansowany został ze środków Gminy Pińczów w ramach konkursu przedsięwzięć dla organizacji pozarządowych w 2009 roku.

Głównym zadaniem w ramach projektu będzie prowadzenie szkolenia sportowego w ramach zajęć sekcji strzeleckiej. Do sekcji mogą zgłaszać się osoby powyżej 14 roku życia, przy czym osoby niepełnoletnie będą musiały okazać się pisemną zgodą rodziców do uczestnictwa w zajęciach. W ramach sekcji odbywać się będą zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez instruktorów strzelectwa. Szczegółowe zasady organizacji sekcji przedstawione zostaną 20 lipca. 
Uczestnicy sekcji będą mieli do dyspozycji broń Kbks oraz wiatrówki. Wezmą również udział w zawodach – pierwsze zaplanowane zostały na sierpień.