Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pomóżmy Karolinie Witkowskiej 12.02.2009

Społeczny Komitet 'Okruszek serca' - utworzony przy Parafii p.w. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju zwraca się z apelem o udzielenie pomocy Karolinie Witkowskiej - ''buskiej Agacie Mróz'' .
 Karolina Witkowska ma 25 lat, jest rodowitą Buskowianką, absolwentką I.LO im. T.Kościuszki z 2002 r.

 W 2007 roku, gdy wraz z mężem Marcinem cieszyła się z daru rodzicielstwa, nawet nie podejrzewała, co ją czeka. W czwartym miesiącu ciąży, w trakcie badań okazało się, że jest chora na białaczkę. Wyniki wskazywały na potrzebę natychmiastowego rozpoczęcia intensywnego leczenia, niemożliwego niestety do przeprowadzenia u kobiety w ciąży bez uszczerbku dla rozwijającego się płodu. 
 
Lekarze odradzali Karolinie urodzenie dziecka, mówili, że to stanowi dla niej śmiertelne zagrożenie. Ale ona nie wyobrażała sobie, aby ... poświęcić życie dziecka dla ratowania siebie i chemioterapię rozpoczęła dopiero po urodzeniu Zuzi.
Dziś jej córeczka ma już prawie półtora roku, jest zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem, oczkiem w głowie całej rodziny. 
 
Niestety mała Zuzia widzi swoją Mamusię bardzo rzadko - Karolina ze względu na leczenie, przez  większość czasu musi przebywać w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
- Jest mi łatwiej kiedy patrzę na Zuzię i gdy czuję wsparcie innych - wyznaje Karolina, która jest już po kilkunastu chemioterapiach. Młoda mama przeszła już też trudną i ciężką operację przeszczepu szpiku kostnego, zabiegu którego powodzenie daje szansę powrotu do pełnego zdrowia. Jednak nie za każdym razem organizm pacjenta akceptuje nowe komórki szpiku dawcy. Dochodzi wtedy do odrzucenia przeszczepu i konieczna staje się wtedy kolejna próba. Taki niestety los stał się udziałem Karoliny. Za pierwszym razem nie powiodło się, więc walka lekarzy o jej życie i zdrowie trwa, dalej kontynuowane jest jej specjalistyczne i niestety drogie leczenie. 
 
Nie wszystko jednak może być refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wiadomo jakie są realia. Jednakże, mając do dyspozycji odpowiednie środki pieniężne, można by sfinansować zakup leków najnowszej generacji dla Karoliny.

<img src="images/aktualnosci/old/news/9211234436530karolina3.jpg" border="0" alt="" />

W celu umożliwienia pomocy, przy rachunku Parafii p.w. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, do której należy rodzina Witkowskich, zostało utworzone specjalne subkonto o numerze: 66 1060 0076 0000 3300 0059 6406, przeznaczone wyłącznie na wpłaty dla Karoliny. Prosi się by w tytule wpłat dodatkowo dopisywać adnotację: „Pomoc dla Karoliny”. 
 
 
Karolina i jej najbliżsi pilnie potrzebują pomocy, liczy się każda złotówka, liczy się każda godzina.

15 listopada 2008 r. telewizja tvn24 wyemitowała materiał filmowy - informację o Karolinie Witkowskiej.
Nagranie to można obejrzeć w internecie wpisując adres:
http://www.tvn24.pl/2175295,0,0,1,1,wideo.html  , lub klikającna ten link do strony.