Archiwum

Powrót do listy aktualności

Podwójny sukces Pińczowian podczas II Meetingu Bokserskiego 16.02.2017

Tomasz Gałczyński i Sebastian Wyrzycki - ci pięściarze godnie reprezentowali nie tylko Pińczów, ale i cały powiat pińczowski podczas II Meetingu Bokserskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów w sobotę, 11 lutego.
Drugą edycję Meetingu Bokserskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów zorganizowano na hali widowiskowo - sportowej w Pińczowie. Na ringu zmierzyło się 24 pięściarzy, w tym cztery kobiety. Przyjechali z różnych miejscowości województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Większość walk rozegrano w kategorii senior.
Tak jak obiecywał Mariusz Karcz, prezes Towarzystwa Sportowego 1946 Nida Pińczów - jednego z organizatorów wydarzenia, zawodnicy, którzy w tym roku zmierzyli się na pińczowskim ringu zafundowali publiczności niesamowite emocje. Zaczęło się już od pierwszej walki, gdy na ringu zmierzyli się Klaudiusz Hejmej z Klubu Grapling Kraków i Sebastian Zając z Klincz Kielce. Doświadczony bokser i trener z Krakowa jednogłośną decyzją sędziów pokonał swojego przeciwnika. Dodajmy, że reprezentacja klubu Grapling Kraków, tak jak podczas pierwszej edycji imprezy, była jedną z najliczniejszych. - W ubiegłym roku wygraliśmy więcej walk, ale to jest sport i nie zawsze się wygrywa, a porażki są najlepszym nauczycielem. Niestety nie był to nasz najlepszy występ, ale nabraliśmy doświadczenia. Dziękujemy bardzo naszym przeciwnikom i przeciwniczkom oraz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Chciałbym podziękować także organizatorom za zaproszenie na tak wspaniale przygotowaną imprezę bokserską, która zachęca i promuje tę piękną dyscyplinę. Oby inne miasta brały przykład z Pińczowa i też organizowały takie meetingi - powiedział nam Klaudiusz Hejmej.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/sport/sporty-walki/a/podwojny-sukces-pinczowian-podczas-ii-meetingu-bokserskiego-wideo-zdjecia

boks 1

boks 2

boks 3

boks 4

boks 5

boks 6