Archiwum

Powrót do listy aktualności

Podsumowanie zawodów CrossRun 2017 i MTB Cross Maraton 2017 09.10.2017

W dniach 7 i 8 października 2017 roku w Pińczowie odbyły się po raz pierwszy finały cyklu zawodów CrossRun 2017 oraz MTB Cross Maraton 2017. Ta prestiżowa impreza sportowa przyciągnęła do naszego miasta zawodników z różnych miast z całej Polski, jak również z zagranicy. Trzeba wspomnieć, że w niedzielnych zawodach rowerowych na starcie pojawił się Burmistrz miasta partnerskiego Bystrzycy z Czech Roman Wróbel, który zaprezentował się bardzo dobrze.

W tym roku po biegach i wyścigach rowerowych zorganizowanych m. in. w Chęcinach, Daleszycach, Miedzianej Górze, Piekoszowie, Kielcach, Morawicy, Zagnańsku, Bodzentynie, Masłowie, zawody w Pińczowie były ostatnim miejscem zmagań zawodników startujących w tegorocznym cyklu.

Biegi CrossRun 2017 przeprowadzono w dwóch kategoriach: DYSZKA oraz PÓŁMARATON.

Zawody MTB Cross Maraton 2017 podzielono na trzy dystanse: FAMILY (20-25 kilometrów), FAN (40-50 kilometrów) oraz MASTER (65-80 kilometrów).

Trasy wyznaczone przez organizatorów nie należały do najłatwiejszych, a dodatkowym utrudnieniem była aura, która nie rozpieszczała zawodników. Padający deszcz sprawił, że wzniesienia były śliskie      i trzeba było uważać na najbardziej zabłoconych odcinkach. Jednak miłośników biegania w terenie i kolarstwa górskiego nie zabrakło. W sobotnich biegach wystartowało około 100 zawodników, a w niedzielnych wyścigach rowerowych około 300.

Oprócz klasyfikacji w poszczególnych kategoriach dostępnej na stronach: www.mtbcross.pl i mtbcrossmaraton.pl wręczono statuetki dla najlepszych Pińczowian.

Biegi CrossRun 2017

W kategorii DYSZKA:

- Najlepsza Pińczowianka – Karolina Stanek z klubu „Biegnę Ale Dokąd BAD”

- Najlepszy Pińczowianin – Sylwester Fiuk z klubu „5 Sów Run Team Pińczów”

 

Zawody rowerowe MTB Cross Maraton 2017

W kategorii FAMILY:

- Najlepsza Pińczowianka – Renata Wojtaś

- Najlepszy Pińczowianin – Marcin Błach – SINIAT PONIDZIE MTB TEAM

 

W kategorii FAN:

- Najlepszy Pińczowianin – Michał Senderowski - SINIAT PONIDZIE MTB TEAM

 

W kategorii MASTER:

- Najlepszy Pińczowianin – Sebastian Opoka – CYCLO TRENER TEAM

biegi 1

biegi 2

biegi 3

rowery 1

rowery 2

rowery 3

rowery 4

rowery 5

rowery 6

rowery 7

rowery 8