Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pińczówianie na podium 28.10.2008

25 października odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie III Centralny Turniej Karate im. Michała Staniszew. Turniej rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych: kadeci (gimnazja), juniorzy (szkoły średnie) i seniorzy (szkoły wyższe). Do Pińczowa zjechali się przedstawiciele klubów sportowych Shorin-Ryu z terenu centralnej i południowej Polski. Reprezentacji Pińczowskiego Klubu Shorin-Ryu aż czterokrotnie stawali na podium.

W Kategorii juniorów Tomasz Mataczyński zajął 1 miejsce, a w pierwszej dziesiątce tej kategorii uplasowali się jeszcze Konrad Smaczyński, Karol Kosin i Kamil Piątek (wszyscy to uczniowie LO Pińczów). W kategorii seniorek Katarzyna Modrzewiecka była druga, a w kategorii seniorów Piotr Szymański i Piotr Ostrowiecki uplasowali się kolejno na 2 i 3 miejscu. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Łódź, drugie Pińczów, a trzecie Warszawa.  Funkcje sędziów technicznych sprawowali pińczowianie na co dzień ćwiczący karate w naszym klubie: Dorota Wites, ks. Wojciech Polit i Marcin Staniszew.


Tomasz Mataczyński - zwycięzca w kategorii szkół średnich


Reprezentacja Pińczowskiego klubu Shorin Ryu Karate

Centralny Turniej Karate organizowany cyklicznie w Pińczowie jest jedyną imprezą sportową w naszym kraju objętą honorowym patronatem Światowej Federacji Shorin-Ryu Karate.