Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pińczów zaprezentował się w Krakowie 21.08.2017

W tym roku już po raz jedenasty Pińczów promował się w Krakowie na Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej. Na scenie ustawionej na Rynku zaprezentowali się artyści ludowi oraz Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Ponidzia.

Dzień Pińczowa w Krakowie rozpoczął się tradycyjnie od barwnego korowodu dookoła Rynku, na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Szkoły Muzycznej I stopnia pod batutą Tadeusza Bartosa. Następnie wszyscy przenieśli się pod wieżę ratuszową, gdzie ulokowana była scena. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się: Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie, młodzież działająca przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa w Michałowie, Kapela Koperniacy, KGW z Bogucic Skałczanki, KGW Kozubowianki, KGW Skowronno Dolne, Kapela Swoje Chłopy, Pełczyszczanie, Kapela Ponidzie Maćka Sobonia, Kapela z Lubczy Stefana Wyczyńskiego. Pomiędzy występami prowadzący Małgorzata Maszewska i Wit Chamera przeprowadzali konkursy o Ponidziu z nagrodami.

Obok sceny swoje stoiska przygotowali: Natur Vit, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Towarzystwo Przyjaciół Ponidzia, Rękodzieło – Małgorzata Suchowiecka, Jadwiga Kwiecień, Halina Zarzycka, KGW Kopernia, KGW Szarbkowsko – Chrabkowskie, KGW Skowronno Dolne, KGW Kozubów, KGW Kowala, KGW Znad Mierzawy, KGW Opatkowice, KGW Bogucice Skałczanki, KGW Michałów. Każdy mógł spróbować tradycyjnych potraw, a także zakupić ręcznie robione pamiątki.

Sponsorami nagród w konkursach byli: Natur Vit, Ciuchcia Expres Ponidzie, Muzeum Regionalne w Pińczowie, Hotel nad Starą Nidą w Pińczowie, Aeroklub Regionalny w Pińczowie, Stowarzyszenie Klub Wodny Kon-Tiki, Restauracja Hamerlunch.

Poniżej umieszczamy link do relacji z 41. Międzynarodowych Targów Ludowych w Krakowie:

https://www.youtube.com/watch?v=WKNW368RZ4g

Kraków 1

Kraków 2

Kraków 3

Kraków 4

Kraków 5

Kraków 6

Kraków 7

Kraków 8

Kraków 9