Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pińczów w "Światowcu" 13.03.2009

Felieton o Pińczowie rozpocznie niedzielny magazyn podróżniczy "Światowiec", który emitowany będzie 15 marca o godzinie 9:00 w TVP Info. Program powtórzony zostanie w środę (18 marca) około godziny 19:00 na antenie TVP Kraków.

Magazyn podróżników „ŚWIATOWIEC“ tworzą Elżbieta i Andrzej Lisowscy (autorzy scenariusza i prowadzący) oraz Katarzyna Kotula (realizacja) – związani wcześniej przez wiele lat z m.in. podróżniczym cyklem TVP Kraków „Z plecakiem i walizką“.

To jedyny w Polsce telewizyjny program turystyczno – podróżniczy o charakterze magazynowym (od „Świata w pigułce” – podróżniczych newsów, poprzez reportaże z różnych stron świata, praktyczne rady dla obieżyświatów i kulinarne smaki, po specjalnych gości „Światowca”). Plenerowym studiem „Światowca” jest każdorazowo inny zakątek świata (miasto, dolina, region, kraj itd.). Stanowi on główny trzon magazynu. Stamtąd Elżbieta i Andrzej Lisowscy – gospodarze programu – wyprowadzają jeszcze felietony i bloki poświęcone radom praktycznym dla turystów.

W ubiegłym roku ekipa TVP Kraków gościła w Pińczowie i okolicach. Efektem kilkudniowego pobytu dziennikarzy był półgodzinny materiał promocyjny o Ponidziu, który kilkakrotnie emitowano w cyklu "Polska na weekend" na antenie TVP Polonia.