Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pińczów po raz drugi organizuje akcję "Kocham, więc badam" 18.04.2017

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów, Przewodniczący Rady Miejskiej i Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej wraz z Fundacją „Słoneczna Przyszłość” 28 kwietnia po raz drugi organizuje ogólnopolską akcję „Kocham, więc badam!”. Ma ona na celu wykonanie bezpłatnych badań przesiewowych u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Im wcześniej, tym lepiej! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne i ma ogromny sens.

Na pokładzie mobilnego ambulansu radiolog dziecięcy wykona każdemu małemu pacjentowi trzy badania nowoczesnym sprzętem USG. Lekarz dokona oceny stanu zdrowia następujących obszarów: szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Badania ultrasonograficzne mają na celu wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych u dzieci.

Pierwszy raz takie badania wykonywane były w Pińczowie 17. 02. 2017 r. W związku z tym, że zainteresowanie akcją było bardzo duże, zostanie ona ponowiona.

Dzięki tym badaniom rodzice otrzymają wynik oraz konsultację lekarza co do ewentualnej dalszej diagnostyki.

Z badań będzie mogło skorzystać każde dziecko w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia z terenu Miasta i Gminy Pińczów. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Badania lekarz będzie wykonywał w ambulansie od godziny 9.00 do 18.00.

Rejestracja odbędzie się w piątek 21 kwietnia w godz. 9.00-12.00 w Urzędzie Miejskim w Pińczowie, pokój nr 33 (II piętro) lub pod numerem telefonu: (41) 357 38 71 wew. 365.

Mobilny ambulans Fundacji „Słoneczna Przyszłość” zaparkuje na placu przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury w dniu 28 kwietnia 2017 roku.

Organizatorem akcji jest Fundacja „Słoneczna Przyszłość”, a głównym sponsorem Miasto i Gmina Pińczów oraz Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Pińczowie.

Partnerem Fundacji oraz całej akcji są Grupa PSB i WJAP Elektroenergetyka.

Ambasadorami ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” jest marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas oraz wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek.

 

Ogólnopolska akcja „Kocham, więc badam!”

Kiedy: 28 kwietnia 2017 r. (piątek), godz. 9.00 – 18.00

Gdzie: Plac przed Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury

Rejestracja: 21 kwietnia w godz. 9.00 – 12.00, Urząd Miejski w Pińczowie, pokój nr 33 (II piętro) lub pod nr telefonu (41) 357-38-71 wew. 365

Partner akcji: Miasto i Gmina Pińczów oraz Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej

Organizator: Fundacja „Słoneczna Przyszłość”