Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pińczów i okolice w TVP Polonia 23.10.2008

Polska na weekend - właśnie w tym cyklu emitowanym przez TVP Polonia już 31 października o godz. 12.45., 18.00 i 00.25. pojawi się 30-minutowy program o Pińczowie i okolicach. W programie pojawią się także kadry z Jędrzejowa i Buska-Zdroju.

Dziennikarze TVP gościli w naszym mieście od wtorku do czwartku i razem z góralem Piotrem spod Babiej Góry zwiedzali najciekawsze miejsca na terenie Gminy Pińczów zachęcając do ich odwiedzenia. Górala i ekipę Telewizji Polskiej oprowadzała po Pińczowie i okolicach grupa młodzieży z Gimnazjum Nr 2 oraz historyk Andrzej Dziubiński.
Widzowie „Polski na weekend” zobaczą między innymi renesansową kaplicę Św. Anny z piękną panoramą Pińczowa, ekspozycje Muzeum Regionalnego w Pińczowie i Synagogę Starą, późnobarokowy kościół w Młodzawach Małych wraz ze stojącymi nieopodal trzema figurami. Ekipa TVP odwiedziła również sławny w całej Polsce ogród botaniczny „Ogród na Rozstajach” założony w 1993 roku przez artystę – rzeźbiarza Tadeusza Kurczynę oraz jedną z największych na świecie stadnin koni czystej krwi arabskiej w pobliskim Michałowie.

Program pokazywać będzie nie tylko bogatą historię regionu Ponidzia – zaklętą w zachowanych do dziś zabytkach, ale i jego atrakcje turystyczne. Góral Piotr odbył więc obowiązkową przejażdżkę Ciuchcią Express Ponidzia z Jędrzejowa do Pińczowa; podziwiał z pokładu samolotu ultralekkiego wspaniałą panoramę Pińczowa i okolic oraz przyglądał się lotom paralotniowym a na koniec pobytu, łapiąc ostatnie promyki słońca, pływał z grupą młodzieży kajakiem po zalewie pińczowskim.

Pińczów jest piękny, a Pińczowianie wspaniali. Jeszcze do Was wrócę.” – mówił góral Piotr odjeżdżając z ekipą TVP do kolejnych, wartych polecenia miejsc na weekend.