Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pińczów gra z Wielką Orkiestrą 11.01.2008

Już po raz szesnasty w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka przeznaczona zostanie na pomoc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Środki zebrane podczas XVI Finału umożliwią także kontynuację 4 ogólnopolskich programów medycznych prowadzonych przez Fundację WOŚP oraz programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Jak co roku w zbiórkę orkiestrową włączą się również Pińczowianie. 13 stycznia (niedziela) już od godziny 15:30 w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury rozpocznie się wielkie granie. Wystąpią: Studio Piosenki, Zespół wokalny SP Nr 1, Zespoły taneczne ATUT, Reflex, HzH, Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej w Pińczowie, Zespół EMANATE ze Skarżyska Kamiennej oraz Zespół GROUPIES.
Na godzinę 18:00 przewidziana jest aukcja obrazów, upominków i gadżetów, a o godz. 20:00 połączymy się światełkiem z oczekującymi na pomoc WOŚP.

Przez cały dzień uczniowie szkół, harcerze i inni wolontariusze zbierać będą pieniądze na terenie miasta i gminy. Pieniądze zbierane podczas corocznych akcji wykorzystywane są na zakup sprzętu medycznego oraz ogólnopolskie programy medyczne.
Korzystają z nich również Pińczowianie, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała bowiem specjalistyczny sprzęt medyczny do szpitala w Pińczowie. Wśród uzyskanego od WOŚP sprzętu wymienić można: aparaturę do badań przesiewowych słuchu u noworodków, 3 pulsoksymetry, 2 oksymetry, 2 inkubatory, lampę do fototerapii oraz resuscytatory.

Wspomagając Orkiestrę pomagamy więc również sobie.
Zapraszamy na wielkie kwestowanie i granie już w najbliższą niedzielę.

Oj będzie się działo!

Wśród gadżetów, które licytowane będą podczas aukcji znajdzie się replika berełka burmistrzów krakowskich wykonana z okazji jubileuszu 750-lecia lokacji Miasta Krakowa na prawie magdeburskim z pamiątkową monetą przekazane przez Burmistrza Włodzimierza Baduraka. Replikę tą otrzymał burmistrz Pińczowa podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa w Teatrze im. J.Słowackiego w dniu 5 czerwca 2007 roku.

 Wiceburmistrz Marek Zatorski przekazał na aukcję pamiątkowy medal otrzymany od Jana Pawła II.

<img src="images/aktualnosci/old/news/7011200056740medl111.jpg" border="0" alt="" />

Prezentacja pozostałych gadżetów na: http://www.psck.pinczow.com.pl/news.php?readmore=151