Archiwum

Powrót do listy aktualności

Pierwszy spływ im. Jerzego Głowackiego za nami 20.08.2019

Ponad 80 osób uczestniczyło w ubiegły piątek w pierwszym spływie zorganizowanym ku pamięci założyciela Klubu Wodnego Kon-Tiki Jerzego Głowackiego.

Jerzy Głowacki – Wielki miłośnik sportów wodnych. Człowiek niezwykłej energii. Wielokrotnie odznaczany za działalność społeczną i sportową. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Pińczowie, twórca Klubu Wodnego w Pińczowie, pierwszy prezes dawnego klubu. Był także prezesem honorowym klubu. Niestety zmarł w czerwcu 2017 roku. Aby uczcić pamięć o nim zorganizowano spływ kajakowy im. Jerzego Głowackiego.

Uczestnicy rozpoczęli przygodę z kajakiem w Pińczowie, a punktem docelowym była przystań kajakowa w Chrobrzu. Sprzyjająca aura zapewne przyczyniła się do tak wysokiej frekwencji. Malownicze krajobrazy sprawiały, że kolejne meandry rzeki Nidy pokonywano z uśmiechem na ustach w przyjaznej atmosferze. Dla wszystkich zaplanowano przystanek w Krzyżanowicach, gdzie przygotowano grillowane kiełbaski i każdy mógł zregenerować siły po długim wiosłowaniu. Po dotarciu do Chrobrza kajakarze wrócili do siedziby klubu Kon-Tiki na grochówkę prosto z kuchni polowej.

 

spływ 1

spływ 2

spływ 3

spływ 4

spływ 5

spływ 6

spływ 7

spływ 8

spływ 9

spływ 10

spływ 11

spływ 12

spływ 13

spływ 14