Archiwum

Powrót do listy aktualności

Oszczędzają i wygrywają 24.11.2008

Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 oraz Szkoła Podstawowa z Kozubowa zostały nagrodzone w ogólnopolskim konkursie „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO” edycji 2007/2008. Do konkursu przystąpiły 793 szkoły i drużyny harcerskie, a ukończyły go 523 zespoły. Pińczowskie placówki zakwalifikowały się do eliminacji szczebla krajowego konkursu i znalazły się wśród 62 szkół laureatek.

<img src="images/aktualnosci/old/news/1551227521904ekonomiczny.jpg" border="0" alt="" />

Edukacja ekonomiczna młodzieży jest domeną szkół z Gminy Pińczów. Przoduje w niej, nieustannie od kilku lat, Gimnazjum Nr 2 z Pińczowa. „Dzięki działaniom na polu ekonomicznym nasze gimnazjum otrzymało w ubiegłym roku Certyfikat Szkoły Przedsiębiorczej, nadany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z MEN i Komisją Nadzoru Finansowego” – mówi Hanna Mitka-Marszalik – wicedyrektor Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie. Właśnie w tej szkole już po raz dziesiąty z kolei zostanie zorganizowany Ogólnopolski Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy Ekonomicznej, którego współorganizatorem jest PKO BP.

W ramach konkursu „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO” uczniowie systematycznie oszczędzają, uczą się zarabiać pieniądze organizując różnego typu kiermasze i akcje, a z zarobionych w ten sposób pieniędzy dofinansowują np. wyjazdy zagraniczne.
Zaangażowanie uczniów i dyrekcji szkół, które uczestniczą w konkursie są wysoko premiowane. Decyzją Centralnej Komisji Ocen z 24 października 2008 trzy placówki z terenu Gminy Pińczów otrzymały nagrody i wyróżnienia: Gimnazjum Nr 2 – nagrodę główną (warsztaty muzyczne o wartości 29 300 zł i nagrody indywidualne dla uczniów za kwotę 3 000 zł) za I miejsce w kategorii szkół powyżej 500 uczniów, Szkoła Podstawowa Nr 1 i Szkoła Podstawowa z Kozubowi – wyróżnienia (w kwocie 1 100 zł) w kategorii szkół od 100 do 500 uczniów.

Nagrodzonym szkołom składamy serdecznie gratulacje za wzorowe upowszechnianie edukacji ekonomicznej wśród uczniów.