Archiwum

Powrót do listy aktualności

Obchody Święta Policji 29.07.2008

29 lipca (wtorek) Burmistrz Włodzimierz Badurak oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Omasta uczestniczyli w obchodach Święta Policji zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Pińczowie.

 

Dwa dni wcześniej, w niedzielę, uroczystości zainaugurowano procesją i mszą świętą przy kaplicy św. Anny – patronki miasta, w której wzięli udział policjanci wraz z rodzinami, mieszkańcy Pińczowa i przedstawiciele samorządu. Procesja z udziałem policjantów wpisała się już w tradycję obchodów Święta Policji w Pińczowie.

Obchody Święta Policji, jak co roku były okazją do wyróżnienia najlepszych funkcjonariuszy. Wypełniający wzorowo służbę policjanci zostali uhonorowani odznaczeniami, a 18 policjantów awansowano na wyższe stopnie policyjne.

Ponadto złotą odznaką „Zasłużony Policjant” wyróżniono podinsp. Adama Równickiego pełniącego funkcję Komendanta Policji w Pińczowie, a nagrodą pieniężną za bardzo dobre wyniki w służbie wyróżniono: mł. asp. Ryszarda Kosika oraz st. sierż. Wojciecha Strączkiewicza.