Archiwum

Powrót do listy aktualności

O młodzieży, w międzynarodowym gronie 27.11.2017

O młodzieży z młodzieżą, w międzynarodowym gronie. W piątek 24 listopada gościliśmy 15-osobową grupę liderów młodzieżowych z ukraińskiego Obwodu Winnickiego, której opowiadaliśmy o dobrych praktykach w działaniu dla młodzieży realizowanych w Pińczowie. 
Wizyta młodych z Ukrainy odbyła się w ramach projektu pn. „Świętokrzysko-Winnicka Akademia Młodych Liderów", którego celem jest wzajemne poznanie się młodych ludzi z obu regionów i wymiana doświadczeń w zakresie pomysłów na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Pińczów został wybrany jako jedno z 3 miejsc, które mogło zaprezentować swoje dobre praktyki w działaniach z młodzieżą. 
Gości przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak. Pan Burmistrz opowiedział o historii miasta oraz projektach realizowanych w ramach miast partnerskich oraz na poziomie szkół. 
PSCK przedstawiło projekty młodzieżowe zrealizowane w ramach programu Równać Szanse ("Orientuj się", "Doświadczalnik") oraz Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne. Głos w dyskusji zabrał również Rafał Kawiorski - opiekun międzynarodowego projektu z programu "Erasmus+".

wizyta 1

wizyta 2

wizyta 3

wizyta 4

wizyta 5

wizyta 6