Archiwum

Powrót do listy aktualności

Nowy wodociąg już oddany 07.07.2008

Miesiąc przed planowanym terminem oddany został nowy wodociąg, który zapewni dostawy wody mieszkańcom Krzyżanowic Dolnych. Wodociąg kosztował 209 870,62 zł i jest jedną z zaplanowanych w budżecie inwestycji realizowanych przez Urząd Miejski, które mają zapewnić stałe dostawy wody wszystkim mieszkańcom gminy.

W ramach inwestycji „Budowa wodociągu w Krzyżanowicach Dolnych” wybudowano 2128 metrów bieżących wodociągu oraz wykonano 33 sztuki przyłączy. Inwestorem była Gmina Pińczów, a wykonawcą zadania firma SZTUK-BUD z Buska Zdroju.

„Planowane są już kolejne inwestycje z zakresu wodociągowania Gminy Pińczów, bo chcielibyśmy, żeby wszyscy mieszkańcy naszej gminy byli zaopatrzeni w stałe dostawy wody. Budowa kolejnych pięciu wodociągów zaplanowana jest w: Chruścicach, Chwałowicach, Chrabkowie, Unikowie i Szarbkowie. Łącznie przygotowanych mamy 11 projektów na wodociągi, które chcielibyśmy realizować z udziałem środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Obecnie, w związku ze zmianą dyrektywy unijnej, konsultowane są decyzje środowiskowe wydane na budowę tych wodociągów. Spodziewamy się, że w najbliższym czasie Wojewoda uzupełni decyzje środowiskowe o elementy wskazane dyrektywą i wtedy niezwłocznie ogłosimy przetargi na budowę wodociągów.” – mówi burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak.