Archiwum

Powrót do listy aktualności

Noworoczne spotkanie ze strażakami 08.01.2008

8 stycznia, wtorek, burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak spotkał się z prezesami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Pińczów. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności OSP w 2007 roku, ustalenia terminów zebrań sprawozdawczych oraz planów na 2008 rok.
<img src="images/aktualnosci/old/news/8801199812586strazacy-ivonki.jpg" border="0" alt="" />
„Dziękuję za trud pracy, zaangażowanie i poświęcenie jakim wykazywaliście się w wielu akcjach w ciągu 2007 roku. Strażacy – ochotnicy pełnią swoją służbę dla drugiego człowieka, wielokrotnie ryzykując własnym życiem” – mówił burmistrz odnosząc się do wypadku strażaka z Chruścic.

Podziękowanie za współpracę i życzenia noworoczne strażakom złożył również Władysław Węgrzynowicz – komendant Państwowej Straży Powiatowej w Pińczowie oraz sekretarz Gminy Pińczów – Jan Szarawara. W spotkaniu wziął udział również Przewodniczący Rady Miejskiej – Marek Omasta.

Naczelnik Wydziału Organizacyjno-Obywatelskiego – Zbigniew Cierlik przedstawił harmonogram zebrań sprawozdawczych OSP z terenu Gminy Pińczów. Spotkania rozpoczną się 19 stycznia a zakończą się w marcu.

W Gminie Pińczów działa 17 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym dwie wpisane zostały do Krajowego Systemy Ratownictwa i finansowanie są ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.