Archiwum

Powrót do listy aktualności

Monitoring w Gimnazjum Nr 2 07.01.2008

14 kamer monitoruje Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.
W największym pińczowskim Gimnazjum nr 2 imienia Adolfa Dygasińskiego zainstalowano system monitoringu wizyjnego a wszystko w ramach akcji „Zero tolerancji dla przemocy”.

Fot: Irena Imosa

Osiem kamer i rejestrator zakupiono z dotacji Ministerstwa Edukacji w wysokości 12 tysięcy złotych i pieniędzy przekazanych z budżetu gminy Pińczów ( 3 tys. zł). Kolejne sześć kamer to dar Rady Rodziców, która dołożyła kolejne 2,700 złotych.

„Kamery obserwują korytarze szkolne, hole oraz obiekty zewnętrzne. Wszystko jest rejestrowane i można to potem odtworzyć. Nic nie zastąpi jednak obecności nauczycieli, którzy powinni być zawsze i wszędzie z młodzieżą” – mówi Sławomir Spaczyński dyrektor Gimnazjum nr 2.
W kancelarii Gimnazjum nr 2 jest monitor, którzy przekazuje obraz z 14 kamer umieszczonych w różnych punktach szkoły a zapis każdej kamery można odtworzyć.

„Taki sprzęt z pewnością okaże się bardzo przydatny w pracy wychowawczej ale pamiętajmy, że najważniejszym ogniwem tego procesu są nauczyciele.” – dodaje dyrektor Spaczyński.    

Źródło: Irena Imosa, "Echo Dnia"
5 I 2008