Archiwum

Powrót do listy aktualności

Młodzi wokaliści rywalizowali w Pińczowie 13.03.2017

Wysoki poziom wokalny zaprezentowali uczestnicy trzeciego konkursu wokalnego Otwarta Scena organizowanego przez Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury. W sobotę 11 marca w sali kinowej PSCK odbyły się przesłuchania konkursowe, który wyłonił finalistów oraz pozwoliły zdobyć cenne akredytację do finału XIX Scena dla Ciebie, który już 31 marca odbędzie się w Kielcach.

W tegorocznej edycji konkursu wystartowało 50-ciu wokalistów w zdecydowanej większości z terenu województwa świętokrzyskiego. Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników, dla których jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Wokaliści rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych, a jury oceniało: dobór repertuaru, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.

„Poziom konkursu był zaskakująco wysoki.” – podkreślił Arkadiusz Szostak – przewodniczący jury, który wspólnie z Anetą Skuzą i Arturem Telusem oceniali młodych wykonawców. „Gratulujemy wszystkim wokalistom i trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej muzycznej drogi”.

Wyniki konkursu:

Kategoria do 9 lat

 1. Nikola Jarosz
 2. Iga Świetlik
 3. Lena Dobek

Wyróżnienia: Hania Brożek, Maja Zagrodzka

Kategoria 10 -12 lat

 1. Natalia Kowalska
 2. Natalia Wróbel
 3. Zuzanna Bera

Wyróżnienia: Zuzanna Roter, Ola Prażuch

Kategoria 13-15 lat

 1. Natalia Deszcz
 2. Dominika Durnaś
 3. ex aequo Bartosz Chudzicki, Natalia Ryś

wyróżnienia: Nikola Wróbel, Zuzanna Omasta

Kategoria 16-19 lat

 1. Zofia Sydor
 2. Jan Ciepluch
 3. ex aequo Julia Sołtyk, Kamila Krzykawska

wyróżnienia: Julia Radek, Klaudia Kozioł

Nominację do finału XIX Festiwalu Scena dla Ciebie w Kielcach otrzymali: Jan Ciepluch, Natalia Deszcz oraz Natalia Ryś. Kilku wokalistów otrzymało również zaproszenie do udziału w koncercie Gospodarze Gościom podczas Festiwalu Harcerskiego w Kielcach.

Patronat honorowy nad konkursem sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów a sponsorem imprezy była Dolina Nidy Sp z o.o.

wokaliści 1

wokaliści 2

wokaliści 3

  więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/psckpinczow/photos/?tab=album&album_id=1441377525932889