Archiwum

Powrót do listy aktualności

Mikołaj na szczudłach w Pińczowie 05.12.2008

Piękną, słoneczną pogodą przywitał dziś Pińczów Św. Mikołaja. Zorganizowany po raz drugi Festyn Mikołajkowy pełen był atrakcji i niespodzianek dla najmłodszych: były zabawy, konkursy z nagrodami, wspólne ubieranie choinki, prezentacje piosenek. Każdy mógł nabyć na kiermaszu piękne, świąteczne ozdoby na stoiskach Centrum Informacji Turystycznej, szkół i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

II Festyn Mikołajkowy otworzył burmistrz Włodzimierz Badurak życząc dzieciom wielu prezentów, radości i wspaniałej zabawy. Po oficjalnym otwarciu festynu rozpoczęła się kilkugodzinna impreza dla najmłodszych. W programie festynu znalazły się prezentacje artystyczne z udziałem uczniów szkół i wychowanków Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, widowisko muzyczne z udziałem bajowych postaci, pokaz polskiej sztuki walki wykonany przez działającą przy PSCK Sekcję Krzewienia Tradycji i Kultury Rycerskiej. Wyjątkową atrakcją był jednak Mikołaj na szczudłach, który wzbudzał olbrzymie zainteresowanie nie tylko wśród najmłodszych.

Nie mogło zabraknąć również prezentów. Słodycze, zabawki, kubki ufundował Urząd Miejski i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Cztergodzinny Festyn zakończył wspólny śpiew kolęd.