Archiwum

Powrót do listy aktualności

Marszałek odwiedził Pińczów i Bogucice 25.09.2009

W tym tygodniu Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas gościł w Pińczowie i podpińczowskich Bogucicach. Korzystając z zaproszenia Marszałek odwiedził Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, Klasztor Franciszkanów oraz Klub Rozwoju Regionalnego w Bogucicach. Wizyta Marszałka w Pińczowie była okazją do rozmowy z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem na temat już realizowanych i planowanych inwestycji z udziałem środków unijnych.

Na początku Marszałek spotkał się z Ojcem Leonem Pokorskim, który podjął działania w celu otworzenia placówki kulturalnej przy Klasztorze Franciszkanów. Placówka utworzona zostałaby w przyklasztornych piwnicach, których układ łudząco przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami. Pomysł spotkał się z aprobatą Marszałka, który zadeklarował dalszą pomoc przy organizacji placówki.

<img src="images/aktualnosci/old/news/8551253875719marszalek1.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/2941253875737marszalek3.jpg" border="0" alt="" />

Po wizycie w klasztorze Marszałek był uczestnikiem próby teatru dziecięcego działającego w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. „Teatr w krótkich spodenkach” działa w PSCK od ponad roku. W swoim dorobku ma już pierwszą premierę „Kota w butach”. W planach są kolejne. „Teatr jest inicjatywą nie tylko Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury, ale i rodziców małych aktorów. – mówi Paweł Wawrecki – dyrektor PSCK – Mam nadzieję, że z pomocą finansową otrzymaną od Marszałka będzie to pierwszy, profesjonalny teatr dziecięcy w województwie.” – dodaje. Marszałek nie tylko przyglądał się próbie, ale i czytał dzieciom bajki Brzechwy. W podziękowaniu za zaproszenie do Pińczowa, Adam Jarubas zaprosił „Teatr w krótkich spodenkach” na występ w Busku-Zdroju. 17 października 2009 roku młodzi pińczowscy aktorzy wystąpią przed uczestniczkami Konferencji Kobiet.

<img src="images/aktualnosci/old/news/7761253875771marszalek4.jpg" border="0" alt="" />

<img src="images/aktualnosci/old/news/6401253875790marszalek2.jpg" border="0" alt="" />

Razem z burmistrzem Pińczowa Włodzimierzem Badurakiem, Marszałek udał się również do Bogucic, gdzie tworzona jest „Chata Bogucka”. „Utworzenie Chaty Boguckiej – remont i modernizacja świetlicy” to projekt realizowany przez Klub Rozwoju Regionalnego w Bogucicach. Projekt został dofinansowany  w ramach konkursu przedsięwzięć Świętokrzyskiego Programu Odnowy Wsi . Chata Bogucka, zgodnie z zapowiedziami, zostanie oddana do użytku pod koniec listopada tego roku.