Archiwum

Powrót do listy aktualności

Konkurs recytatorski "Współcześni poeci dzieciom" 27.04.2017

W czwartek, 27 kwietnia, w pińczowskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs recytatorski "Współcześni poeci dzieciom". W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas III ze Szkół Podstawowych Nr 1 i Nr 2 w Pińczowie, w Brześciu, w Bogucicach, w Kozubowie i w Młodzawach. Przedstawili oni wiersze takich współczesnych poetów dla dzieci jak Eliza Rozdoba, Dorota Gellner, Zygmunt Marek Miszczak, Małgorzata Strzałkowska, czy Agnieszka Frączek.
Jury w składzie: przewodnicząca Maria Latocha, Agnieszka Poros, Jolanta Rusak, Katarzyna Gręda, Dorota Foryś i Iwona Wojciechowska po wysłuchaniu wierszy wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce Wiktoria Karpińska ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie za wiersz "Chmurna Kasia" Małgorzaty Strzałkowskiej
II miejsce Karol Wachowicz ze Szkoły Podstawowej w Brześciu za wiersz "Krzysio słodyczoholik" Krzysztofa Roguskiego
III miejsce Zuzanna Stanek ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie za wiersz "Hania" Elizy Rozdoby oraz Mateusz Grdulski ze Szkoły Podstawowej w Brześciu za wiersz "Bąk" Kaliny Jerzykowskiej.
Przyznano także dwa wyróżnienia: dla Anity i Sary Koniusz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie za przedstawienie wiersza "Zostań moim przyjacielem" ElizyRozdoby oraz dla Magdaleny Szydłowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kozubowie za wiersz "Wątły bąk" Elizy Rozdoby.

Laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Wszystkie dzieci, recytujące wiersze, otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

biblioteka 1

biblioteka 2

biblioteka 3

biblioteka 4

biblioteka 5