Archiwum

Powrót do listy aktualności

Koniec remontu przychodni przy ul. 7 Źródeł 30.09.2009

Dobiega końca remont przychodni Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul. 7 Źródeł w Pińczowie. Już od 5 października (poniedziałek) pacjenci będą mogli korzystać z odnowionych pomieszczeń przychodni. Trwający od końca maja remont przeprowadzony został zgodnie z wymogami określonymi Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2006 roku „w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.”

<img src="images/aktualnosci/old/news/51212543026982.jpg" border="0" alt="" />

„Remont przychodni przy ul. 7 Źródeł był pierwszym bieżącym remontem, jaki przeprowadzony został w tym miejscu od początku jej funkcjonowania. – wyjaśnia Tomasz Wnęk -  dyrektor SZOZ w Pińczowie – „Wszelkie prace, jakie wykonane zostały w ramach remontu związane były ze szczegółowymi wymogami Ministra Zdrowia określonymi w Rozporządzeniu z 10 listopada 2006 roku w zakresie funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej oraz wymogami SANEPID-u.” Przez czas trwania remontu pacjenci z przychodni przy ul. 7 Źródeł przyjmowani byli w przychodni przy ul. Klasztornej. „Dziękujemy pacjentom za wyrozumiałość i cierpliwość oraz Spółdzielni Mieszkaniowej, która na czas  trwania remontu bezpłatnie użyczyła nam pomieszczenia świetlicy w Pawilonie. To znacznie ułatwiło sprawne prowadzenie prac remontowych.” – dodaje dyrektor Wnęk.

Remont przychodni objął m.in. pomieszczenia medyczne, poczekalnię, korytarz i sanitariaty. Uzupełniono izolację termiczną ścian, wymieniono grzejniki na zmywalne z atestem higienicznym, łazienki dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych, zerwano stare posadzki, a na ich miejsce ułożono nową wykładzinę homogeniczną - bezszczelinową. W całej przychodni wykonano również nowe, bardziej estetyczne oświetlenie.

W przychodni przy ul. 7 Źródeł do lekarzy rodzinnych zapisanych jest około 6 500 osób. Rocznie udzielanych jest tam ponad 16 000 porad lekarskich.