Archiwum

Powrót do listy aktualności

Koncerty w PSCK 11.02.2008

W sobotę 16 lutego w sali kinowej Belwederu zagraja koncert zespoły STRAJK I THE BILL. Poczatek koncertu godz. 18:00. Bilety można nabyć w biurze PSCK w cenie 12 zł ub bezpośrednio przed koncertem w cenie 15 zł.

Kilka słów o zespołach:
STRAJK - to zespół o korzeniach punk rockowych, którego powstanie przypadło na rok 1990. Kluczowym momentem w poczynaniach kapeli, było zajęcie I miejsca na przeglądzie zespołów rockowych w Sierpcu. Nagrodą było nagranie dwóch piosenek w profesjonalnym studio. Zarejestrowane wówczas kompozycje "Kariera" i "Oskarżony" były transmitowane w wielu rozgłośniach radiowych. Kolejnym istotnym etapem w historii zespołu był występ na dużej scenie festiwalu w Jarocinie (1992). W tamtym czasie kapela grała dużo koncertów, głównie u boku zaprzyjaźnionego zespołu Farben Lehre. Ten okres podsumowało wydanie debiutanckiej płyty "Nie pójdziemy", która sprzedała się w kilkunastu tysiącach egzemplarzy.   
STRAJK coraz częściej zaczął pojawiać się na znaczących festiwalach, takich jak Jarocin 92-94, "Wojna z trzema schodami" w Gdańsku, POŚP (Kraków), "Odjazdy" (Spodek), "FAMA" w Świnoujściu, dając jednocześnie sporo koncertów klubowych. W 1995 roku ukazuje się drugi album, zatytułowany "Lustro". Po kilku tragicznych wydarzeniach grupa na kilka lat zawiesza działalność. W 2004 roku na rynku pojawia się trzeci album "Siła w nas", a w 2007 roku Konrad Wojda postanawia reaktywować zespół. Głównym pretekstem stała się nagrana własnym sumptem, a wydana w październiku płyta "Strajk - reaktywacja" (wydawca: Lou Rocked Boys)  
Muzyka STRAJK-u to melodyjne piosenki z punk-rockową energią, urozmaicone elementami nowej fali oraz cięższymi psychodelicznymi brzmieniami. Istotnym elementem są charakterystyczne, prawdziwe teksty autorstwa tragicznie zmarłego w 1993 roku Mariusza Zalewskiego. 
 
SKŁAD:
Konrad "Konio" Wojda - śpiew, gitara basowa
Sebastian "Sebek" Stańczak - gitara, śpiew
Paweł "Paola" Caban - perkusja
www.strajk.z.pl

THE BILL
Kapela powstaje w okolicach 1986 roku, a pięć lat później nagrywa swoje pierwsze demo. Utwór "Wolność" okazuje się numerem jeden podsumowania rocznego listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" staje się hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanię tę prowadzi Jurek Owsiak. Jednocześnie rusza WOŚP, a THE BILL jest jedną z pierwszych kapel, która włącza się w tą akcję. Na festiwalu Jarocinie'92 zespół dostaje nagrodę publiczności. Chwilę później ukazuje się debiutancki album "The Biut", w niebagatelnym nakładzie 60-u tysięcy egzemplarzy. W ślad za tym sukcesem muzycy zaczynają grac coraz więcej koncertow. 1993 - kolejny Jarocin i drugi krążek "Początek końca"; rok później następny "Sex & Roll". W 1996 roku grupa zawiesza działalność. 
    W 2000 roku ukazuje się nagrany 4 lata wcześniej album "Daje Wam ogień", a jednocześnie firma Mega Czad wydaje reedycję pierwszej płyty "The Biut" uzupełnionej o utwory koncertowe z Jarocina. Ostatecznie latem 2004 THE BILL reaktywuje się trzyosobowym składzie i w toruńskim studio nagrywa 14 kawałkow na nowy materiał. 19 lutego swoja premierę miała ostatnia jak dotychczas płyta "Niech tańczą aniołowie".
 
SKŁAD:
Kefir - śpiew, gitara
McKurczak - gitara basowa, śpiew
Mielony - perkusja
www.thebill.pl

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów