Archiwum

Powrót do listy aktualności

Kobieta silna płeć 18.02.2009

Od 2 marca 2009 roku rusza akcja prewencyjna Wojewody Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiej Policji i Kieleckiego Klubu Sportowego Kyokushin pod nazwą "Kobieta Silna Płeć". Podczas zajęć, kobiety pod okiem instruktora  z kieleckiego klubu karate Kyokushin uczyć się będą podstawowych technik samoobrony. Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 2 marca 2009 roku o godzinie 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie.

Podczas zajęć, kobiety pod okiem instruktora  z kieleckiego klubu karate Kyokushin uczyć się będą podstawowych technik samoobrony.
W trakcie kursu specjaliści prewencji kryminalnej zapoznają uczestniczki się  z przepisami prawnymi z zakresu samoobrony i prewencji kryminalnej.

Kurs obejmuje także zagadnienia z zakresu psychologicznych aspektów samoobrony.Po ukończeniu kursu każda jego uczestniczka otrzyma zaświadczenie stwierdzające fakt odbycia szkolenia.
Główne cele akcji to: zmniejszenie ilości przestępstw na szkodę kobiet, opanowanie umiejętności samoobrony w sytuacjach zagrożenia, wzmocnienie poczucia pewności siebie, wskazanie kobietom jak powinny postępować, aby nie stać się ofiarami przestępstw, rozwijanie potrzeby uprawiania ćwiczeń fizycznych, dbanie o własną sprawność fizyczną.

Do udziału w szkoleniach zaprasza Komenda Powiatowa Policji w Pińczowie.