Archiwum

Powrót do listy aktualności

KINOLUB 2017 - pińczowskie święto młodego widza 23.05.2017

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB już w czerwcu w Pińczowie! Po raz kolejny Pińczów znalazł się w gronie miast, gdzie odbywać się będą pokazy festiwalowe filmów krótko,  średnio i długometrażowych z całego niemal świata. Wszystkie projekcje będą bezpłatne a towarzyszyć im będą warsztaty, konkurs animacji poklatkowej oraz spotkania z twórcami filmów z Indii i Mongolii.

Festiwal potrwa od 5 do 9 czerwca a projekcje i wydarzenia towarzyszące skierowane są do widzów w wieku 4 - 18 lat.  Program festiwalu, to projekcje filmów ułożonych w sekcje tematyczne, dostosowane do wieku widzów a sam udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny. Od dziś w sekretariacie PSCK grupy zorganizowane mogą zapisywać się na poszczególne seanse. Szczegółowy program i opisy filmów dostępne są na stronie www.psck.pl.

KINOLUB powstał z myślą o edukacji filmowej dzieci i młodzieży. I właśnie eksponowanie tego aspektu w programie festiwalu, ale również w innych działaniach podejmowanych przez organizatora - Fundację IKS, czyni go wyjątkowym. Pokazywane jest kino artystycznie wartościowe, a zarazem mądre. W ten sposób organizatorzy tworzą optymalne warunki do aktywnego i świadomego uczestnictwa dzieci i młodzieży w życiu kulturalnym.

Kinolub plakat Pińczów

Kinolub.Pińczów